Насправді, можна сказати, що технологія смугового землеробства «Strip-Till» увібрала в себе кращі переваги як традиційного (орного) способу обробки землі, так і системи нульового обробітку ґрунту ( «No-Till»).

Найбільшу популярність метод «Strip-Till» отримав в індустріально розвинутих країнах. Цю технологію досить широко застосовують у багатьох країнах Європи, що пов'язано з цілим рядом переваг, які забезпечує даний спосіб обробітку землі.

Коротко технологію «Strip-Till» можна описати таким чином: спочатку проводиться полосне розпушування ґрунту (в Сполучених Штатах фермери для обробки землі цим способом використовують сільськогосподарську техніку з навігаційним обладнанням, яке дозволяє проводити корекцію руху сільськогосподарських машин). При цьому близько двох третин земельної ділянки взагалі ніяк не обробляється.

У розпушену смугу одночасно з внесенням добрив вноситься і насіннєвий матеріал, завдяки чому рослини в період активного росту і розвитку отримують всі необхідні поживні речовини в достатній кількості прямо під коріння. Завдяки цій технології у культур розвивається потужна коренева система (насамперед стрижнева), що сприяє отриманню високого врожаю в майбутньому.

Особливо очевидні плюси даного методу під час посушливих сезонів, коли добре розвинена коренева система дозволяє рослинам отримувати вологу з глибших горизонтів ґрунту і таким чином, не дивлячись ні на що, давати рясні врожаї.

Розпушування ґрунту проводиться два рази на рік: восени і навесні. Після проходу агрегату спеціально розробленої конструкції на поверхні землі залишаються міжряддя, захищені соломою.

За рахунок відсутності традиційної механічної обробки з перевертанням родючого шару, в ґрунті знижуються втрати вологи і підтримується постійна температура земельного горизонту. Крім того, ґрунтовий азот краще утримується в родючому шарі, без значних втрат в атмосферу.

При цьому технологія «Strip-Till» дозволяє значно економити дорогі ресурси і, мабуть, найголовніше - при даному способі обробки землі зберігається її природна родючість і знижується ризик утворення вітряної та ґрунтової ерозії.

За словами американських фермерів, які практикували метод «Strip-Till» протягом трьох років, їх витрати на добрива та засоби захисту культур знизилися до 40%. При цьому врожайність збільшилася в середньому на 15-20%.

Даний метод дозволяє ґрунту відновлювати свої сили природним чином, завдяки чому поліпшується родючий шар землі, збільшується популяція корисних бактерій і мікроорганізмів, які сприяють утворенню мікро і макроелементів.

Крім того, завдяки тому, що добрива безпосередньо з зерном потрапляють на ідеальну глибину в потрібній кількості, забезпечується подальша рівномірність сходів, що є ще одним важливим плюсом для підвищення загальної врожайності. При цьому значно економиться загальна кількість витрачених добрив та стимуляторів росту.

Доведено на практиці, що технологія «Strip-Till» здатна збільшити врожайність більшості культур до 25%. Це стало можливим завдяки розвитку більш потужної nf розгалуженої кореневої системи рослин, яка дозволяє культурам охоплювати велику площу родючого горизонту.

На жаль, як і будь-яка інша система землеробства, технологія «Strip-Till» має свої недоліки. Вона досить складна, тому, вимагає, як і будь-яка інновація, певної кваліфікації агрономів, оскільки при її застосуванні необхідно враховувати велику кількість різних факторів.

Крім того, для проведення сільськогосподарських робіт за цим методом необхідно мати спеціальне обладнання і машини, які коштують недешево, оскільки техніка, застосовувана в технології «Strip-Till» має ряд характерних особливостей. Наприклад, під час процесу розпушування, спеціальний ніж впроваджується в ґрунт до двадцяти п'яти сантиметрів глибиною, при цьому на всі агрегати діє надзвичайно високе навантаження, тому вони повинні бути надійними, міцними, особливо при роботі на важких глинистих ґрунтах.

Крім того, аграріям знадобляться високоточні навігаційні станції для швидкого знаходження попередньо оброблених та необроблених рядів (смуг). Адже висока точність сигналу і чітке позиціонування дозволяє вирощувати на підготовлених і оброблених ділянках проміжні культури, які сприяють оздоровленню ґрунту, збагачуючи його корисними речовинами та мікроелементами.

У будь-якому випадку застосування технології «Strip-Till» полягає в тому, що необроблена смуга землі виступає в ролі своєрідного буфера, взаємодіючи з обробленим ділянкою і сприяючи забезпеченню обмінних процесів, відновлюючи і нормалізуючи життєдіяльність і родючість землі.

За матеріалами сайту Agrostory