Вона також зазначила, що зростання споживання меду кінцевими споживачами та різними галузями харчової продукції сприяє збільшенню виробництва меду в світі. З 2000 року виробництво меду в світі зросло майже у 1,5 рази. Китай - лідер з виробництва меду, далі йдуть країни ЄС, Туреччина та Аргентина.

[widgetkit id=510]

- Ключові експортери нарощують обсяги виробництва: Китай за останні 3 роки на 32%, Аргентина на 24% , Індія на 8%. Україна зменшила обсяги виробництво, тим не менш ми залишаємося у п’ятірці ключових світових експортерів, - відзначає експертка.

За останні 8 років об’єми світової торгівлі меду збільшились у 1,5 рази. При цьому починаючи з 2014 року середня експортна ціна на мед щорічно зменшується. Структура країн експортерів меду не змінна. Китай збільшив обсяги експорту на 22%, Аргентина на 20%, Індія в 3 рази, Мексика в 2 рази, Україна в 7 разів.

- Незважаючи на те, що в країні фіксується офіційне скорочення виробництва меду, Україна залишається 5 світовим експортером за обсягами, експорт збільшився за останні 8 років у 7 разів. Цей парадокс викликає увагу зі сторони імпортерів, - каже зазначає Анна Бурка.

Споживання меду в США за останні 20 років зросло на 40%, а популяція бджіл «завдяки» хворобам та пестицидам зменшується. Вартість утримання бджіл та виробництва меду зростають у кожній країні. Фіксується низький рівень цін н оптовий мед. Це говорить про те, що на ринку велика кількість фальсифікованого меду.

- Мед – третій продукт у світовому рейтингу шахрайства. У липні уряд Канади опублікував результати дослідження, проведеного у 2018 році, згідно з яким серед 240 відібраних зразків з рітейлу, оптових складів 22% були фальсифіковані, тобто містили сиропи, - каже Анна Бурка.

Експертка відзначає, що конкуренція у світі зростає, Україні буде важко конкурувати. Необхідна надійна система простежуваності, щоб знизити ризики, покращити довіру споживача до походження та якості меду. Другий виклик –рівень низьких цін на мед буде спостерігатися в найближчі рік-два.

Що робити? Треба знати, хто наш споживач меду та чим він керується. Сучасні засоби комунікації дають можливість отримувати зворотній зв'язок від споживачів, а ця інформація дає поштовх компаніям впроваджувати інновації, залишатися актуальними на ринку та залучати покупців.

- Споживачі все частіше надають перевагу крафтовій продукції малих виробників. Друге - світ без пластику: споживачі більш уважні до упаковки. Вони шукають продукцію для динамічного життя, тобто, маленькі порції меду в зручній упаковці. Глобальний тренд: низький рівень цукру в продукції. Зростання попиту на природні підсолоджувачі, - підкреслює Анна Бурка.

Організаторами Медового форуму «Україна медова І світ» виступили Торгово-промислова палата України та Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA).