Ніна Осадчук виросла в селі, знає все на практиці і роботи не боїться. Саме тому вона разом зі своєю сім'єю вирішили зайнятися вирощуванням різних сільськогосподарських культур. Адже це найпоширеніший спосіб господарювання на селі. Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Широке» ґрунтується, перш за все, на використанні праці фермера-власника, її сім'ї, а також залученні найманих працівників на сезон.

Осадчук Ніна у власному сховищі після збору врожаю дині.

«На початку ранньої весни ми починаємо працювати і вирощуємо моркву, буряк, редиску, молоду картоплю та інше», - розповідає фермер Ніна Осадчук.

Для вирощування продукції використовується 80 соток власної землі, а також неподалік від села орендують 50 гектар, які знаходяться біля каналу, що дозволяє здійснювати полив сільськогосподарських культур. Ще додатково орендують землю невеликими ділянками для вирощування соняшнику, кавуна та динь. Засівання даних культур чергують для отримання кращого врожаю.

«Кавуни саджаємо щороку. Але, на жаль, в цьому році нам завадили шкідники. Нещодавно, в якості експерименту, була посаджена мускусна диня. Насіння її досить дорогі, тому я вибрала найвідповідальніших співробітників і разом з ними активно брала участь в засаджуванні територій», - ділиться фермер.

Мускусна диня - одна з численних різновидів звичайної дині. В середині міститься помаранчева м'якоть з інтенсивним солодким смаком та мускусним присмаком.

Мускусну диню можна переробляти на цукати та налагоджувати поставки до Польщі. Це досить новий сорт, який гарно себе зарекомендував та дозволяє відрізнятися від конкурентів. Добру диню планують експортувати, а з іншої виготовляти варення та відправляти на переробку до Одеси чи Польщі.

«Наш район спеціалізується по динях, тому багато земель засаджені такими сортами, як Берегиня, Берегиня-ефіопка. А помаранчеву мускусну диню ще вирощують рідко, хоча попит на неї досить великий», - розповідає фермер.

Ніна Осадчук не пропускає ні одну можливість отримати нові ідеї та знання для успішного ведення бізнесу. Тому, коли їй запропонували взяти участь в Українському проекті бізнес-розвитку плодоовочівництва, вона із задоволенням погодилася.

«Я відвідала курси MASHAV у Мелітополі, там ми з учасниками проекту обмінялися практикою, досвідом, з'явилися нові знайомства. Раніше ми відвідували семінари в селі Широкому, де нас навчали основним методам боротьби зі шкідниками, як правильно бризкати, який обсяг води використовувати, опрацьовувати листя знизу ручними дуйками, щоб отримати максимальний ефект від процедури», - із захопленням згадує Ніна.

Протягом останніх 2-3 років виникла проблема з ринками збуту продукції. Раніше основними замовниками були Копані, Крим, Росія. Після того, як ситуація змінилася, а овочі досить швидко псуються, немає сенсу засаджувати великі території без гарантованих замовників. Тож Ніна звернулась за допомогою до спеціалістів Проекту UHBDP за порадою та підтримкою.

«На сьогоднішній день, ми впроваджуємо проект «Овочева Пошта». Його ідея полягає в тому, щоб закрити позиції курортного ринку і не давати таборам, готелям, кафе, ресторанам, барам купувати продукцію у перекупників, а працювати безпосередньо на пряму з вітчизняним виробником» - каже фермер.

В результаті участі в заході, який був організований райадміністрацією у представників кооперативу «Широке» була можливість розповісти керівникам таборів, пансіонатів про постачання своєї продукції, залишити координати. І вже зовсім скоро були укладені перші договори на поставку товару в декілька таборів. Через відсутність налагодженої системи здійснення продажів з кооперативами, некомпетентність у проведенні безготівкових розрахунків і тонкощів оподаткування, обслужити всі замовлення клієнтів в минулому році не вдалося. Але в цьому сезоні команда отримала необхідну інформацію, консультації фахівців Проекту і більш ретельно підготувалася до роботи. Тому розраховує, як мінімум на п'ять гарантованих замовників, яких зможе регулярно і якісно обслуговувати необхідною продукцією. Локація виробників знаходиться поруч з клієнтами, тому прямі продажі допоможуть більш точно знати потреби замовників і висаджувати сільгоспкультури під певне замовлення.

«Ми знаходимося на території Широкінської сільради та хочемо запропонувати свої послуги з надання охолодженної і неохолодженої продукції на пряму від сільхозвиробника», - заявила Ніна Осадчук в райадміністрації.

Завдяки цій можливості та підтримки спеціалістів Проекту про кооператив дізналися багато зацікавлених осіб, що допоможе розвиватися бізнесу фермерки в більш значних масштабах.

Гарною підтримкою в розвитку кооперативу «Широке» став Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Реєстрація в Проекті та відповідних групах,  дозволяє слідкувати за новинами, дізнаватися багато корисної інформації про те, як розвиватися, як знаходити постачальників. Все це вносить свій позитивний вплив у введення бізнесу.

«Ми створили сторінку свого кооперативу в Фейсбуці, розробили сайт-візитку і намагаємося розповсюджувати інформацію стосовно своїх послуг»,  - розповідає Ніна.

На сьогодні, робітників кооперативу надихають успішні приклади інших кооперативів і вони намагаються збільшувати свої обсяги продажу. У планах Ніни та її сім’ї збільшити кількість свого товару, та співпраця з місцевою владою щодо налагодження переробки мускусної дині.