В зустрічі взяли участь Софія Буртак – менеджерка тренінгових та ґендерних програм Кооперативної Академії (м. Дніпропетровськ), Людмила Клєбанова - голова правління Ради жінок-фермерів України (м. Одеса), Наталія Апостолова - голова Миколаївського осередку Ради жінок-фермерів, а також жінки-підприємниці з міста Миколаєва. Модерувала зустріч Людмила Руденко-Кардаш, заступник голови Правління Фонду ЛАСКА (Ізраїль).

На зустрічі обговорили питання того, як найкоротшим шляхом доставити овочі та фрукти «з лану до столу», щоб сільські жінки отримували більшу ціну за свою продукцію, а міські жінки економили свій час та зусилля. Софія Буртак навела приклад споживацьких кооперативів в Канаді, а Людмила Клєбанова – приклад фермерських ринків. Подумали також над тим, чи можуть бути корисними для просування плодоовочевої та іншої (наприклад, молочної) продукції соціальні мережі, які дуже часто пропонують якби якісну продукцію та сервіс (доставку), але насправді «упаковка» не відповідає «змісту» товару. Вирішили, що соціальні мережі можуть бути корисними, але найкращим каналом просування є все ж таки порада знайомих та друзів. Міські жінки були б дуже зацікавлені в тому, щоб десь поряд з домом були «овочеві кіоски/пункти» із свіжою та екологічно чистою продукцією.

Софія Буртак та Інесса Крашевець-Любченко, власниця ТОВ «Натуральні есенції» розповіли про результати декількох досліджень, які вони провели серед сільських та міських жінок. Найбільше, чим жінки різняться, це те, що сільські жінки більш позитивні та краще об’єднуються, ніж жінки міста. Тому саме об’єднання міських жінок навколо спільних споживчих інтересів могло б сприяти покращенню їхньої взаємодії задля вирішення найрізноманітніших питань та проблем.

Учасниці зустрічі торкнулись також теми аграрного туризму, який сприятиме взаєморозумінню та співпраці сільських та міських жінок. Саме тому продовженням жвавого та цікавого обговорення учасниць Клубу компетентних жінок в агробізнесі «КОЛО» відбудеться п’ятого серпня в Заміському центрі «Чайна тиша» в селі Іванівка Голопристанського району Херсонської області.