Варена солодка кукурудза - вчорашній день. Сьогодні її величність кукурудзу прийнято запікати на грилі - так смачніше. А спробувати «золотий» овоч можна не тільки на пляжі, його все частіше подають у ресторанах.

Кукурудза є другою після пшениці зерновою культурою в світі за продажами. В Україні близько 6 тис. га полів зайнято посівами солодкої кукурудзи. На вітчизняному ринку кілька груп покупців насіння цієї культури: власники земельних паїв площею 1-2 га, власники городів - 0,35-1 га. На 1 гектарі фермер може отримати до 100 тис. грн прибутку. Вочевидь, що вирощувати на своїй землі солодку кукурудзу власними силами набагато вигідніше, ніж здавати земельний пай в оренду і задовольнятися невисокою орендною платою на рівні 1 тис. грн за гектар, пише infoindustria.com.ua

Цариця полів заслужено користується популярністю у споживачів. Кукурудза - єдиний продукт, який в своєму складі має золото, а крім того, калій, магній, бор, ванадій, кремній. Вона містить біотин (в 100 г – 42 % добової норми), вітамін В6 (піридоксин) (31 %), вітамін В1 (тіамін) (22 %), вітамін РР (нікотинову кислоту) (18,2 %). Кукурудза багата замінними й незамінними амінокислотами, серед них: лейцин (16,3%), валін (13,3%) та ізолейцин (11,7%).

Нещодавно американські дослідники з'ясували, що цей злак прискорює обмін речовин та виводить шкідливі речовини з організму, в тому числі позбавляє від похмілля. В Америці навіть лікують солодкою кукурудзою.

Кукурудза - джерело селену, вітаміну E та інших речовин, що мають антиоксидантні властивості. При регулярному вживанні цього продукту знижується ризик розвитку онкологічних захворювань. Кукурудза сприяє відновленню організму після розумових, фізичних навантажень та нервового виснаження.

Цікаво, що солодка кукурудза, на відміну від звичайної, містить природні цукри, які не перетворюються на крохмаль, тому її можуть вживати діабетики.

Вживання кукурудзи сприятливо впливає на шкіру обличчя, призупиняє процеси старіння клітин. Маска на основі кукурудзи - ефективний засіб при різних видах пігментації на шкірі обличчя.

Потенціал кукурудзи як культури досить великий, українським споживачам ще доведеться дізнатися й спробувати кукурудзу з різнокольоровими зернами. Кукурудза «Glass Gem», яку вирощують в США, відрізняється великою різноманітністю качанів найнеймовірніших кольорів, і кожен з них - унікальний.