Ірина Євтух – активна учасниця Проекту, яка знаходиться в постійному пошуку нового. Жовті кавуни, кавуни в крапинку чи чорного кольору. Біорозкладна плівка. Оригінальні сорти. Все це про Ірину. Про її експерименти пишуть статті та знімають сюжети на українському телебаченні.

Цього сезону в двох теплицях Ірина вирощувала томати та болгарський перець «Геркулес». Минулорічний досвід боротьби з навалою Томатної молі (Tuta absoluta) показав, як важко цей шкідник піддається контролю традиційними агрохімікатами. Ірина почала шукати нові підходи в агровиробництві, дізналася про Онлайн-курс біозахисту рослин в теплиці. Фермерка не тільки пройшла весь курс, а ще й стала однією з 20 переможниць, хто отримав безкоштовні пробники ентомофагів від партнера курсу - компанії Біозахист.

Завдяки навчанню Ірина дізналася про зеленого хижака Макролофуса (Macrolophus pygmaeus), який контролює велику кількість тепличних шкідників, а ще залучила цілу групу Амблісеусів (Amblyseius Montdorensis та Amblyseius californicus) для захисту перцю від павутинних кліщів. Жінці настільки сподобались ці комахи, що після завершення курсу вона самостійно замовила ентомофагів, аби вони активно розмножувались та полювали на шкідників у теплицях впродовж всього сезону.

- Вони приїхали у двох коробочках: гарнесенькі, зелененькі… Стрибали! Одразу запустили їх в теплицю та вони почали свою захисну справу. Як результат: тепличні рослини стоять вільні, без шкідників та додаткових хімічних обробок. Врожай вийшов великий та без пестицидів. Переваги нового методу: якісний врожай, зменшення фінансових витрат та хімічного навантаження. Як наслідок: у шкідників не розвивається стійкість до препаратів, бо на них полюють справжні хижаки – ентомофаги, - каже Ірина.

Декілька важливих порад-висновків від фермерки:

Час дає нам постійні виклики. Лише 10% населення є новаторами та пробують щось нове. Ми пишаємося нашими учасниками, які не лякаються змін, експериментують та можуть бути агентами хороших змін!