Знайомство доцента кафедри виноградарства та плодоовочівництва Миколаївського національного аграрного університету Наталії Нікончук з UHBDP почалося з семінарів та тренінгів Проекту, в яких вона спочатку брала участь сама, а потім разом зі студентами.

Навесні 2017 року, будучи клієнтом Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, Наталія Нікончук подала анкету на участь в міжнародному курсі MASHAV. Стати слухачем навчального курсу в Ізраїлі не просто, для цього необхідно мати відповідну вищу освіту, досвід практичної роботи в даній області не менше 3 років і подати заявку на участь в MASHAV - Ізраїльське агентство міжнародного співробітництва в цілях розвитку. Претендентів відбирає ізраїльська сторона. Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва вже не один рік плідно співпрацює з агентством MASHAV, клієнти Проекту мають можливість вчитися в ізраїльських фахівців в Україні та проходити навчання в Ізраїлі.

З 21 травня по 9 червня 2017 року Наталія Нікончук проходила навчання в MATC - Міжнародному навчальному сільськогосподарському центрі MASHAV у кібуці Шфаїм, розташованому між Тель-Авівом та Натанією. Слухачами курсу «Інноваційні технології у садівництві та виноградарстві» стали російськомовні представники з різних країн світу, делегація з України була найбільша - 6 осіб: фермери, які займаються виробництвом винограду, представники заводу шампанських вин і Міністерства аграрної політики та продовольства України. Наталію Нікончук було обрано одним із найкращих учасників цього курсу MASHAV.

«В Ізраїлі саме несприятливі кліматичні умови стали поштовхом для розвитку інноваційних технологій, які тут з успіхом застосовують та «експортують» до інших країн світу», - каже Наталія Нікончук, додаючи, чому би і нам не спробувати таку тактику.

В Ізраїлі Наталія побачила, що овочівництво закритого ґрунту - менш складна та більш прибуткова справа. Зміни клімату в Україні змушують звертатися до нових технологій. Так чому б не змінити підходи і нам? Наприклад, помідори в Ізраїлі - багаторічна рослина, яка зимує в ґрунті, росте на високих шпалерах. Після збирання врожаю стебло згортають, деякий час воно знаходиться в стані спокою, а потім стебло розгортають, підв'язують, і рослина продовжує плодоносити. 300 кг з 1 кв. м помідорів за один період вегетації, а за рік - в рази більше! І не потрібно витрачати кошти на посадку нових рослин.

За словами Наталії Нікончук, економне використання водних ресурсів - це теж наше недалеке майбутнє. Клімат змінюється, ми всі відчуваємо ознаки глобального потепління. На думку Наталії Нікончук, комп'ютеризоване повсюдне зрошення - це те, чому потрібно вчити молоде покоління аграріїв вже зараз.

Повернувшись з Ізраїлю, доцент кафедри виноградарства та плодоовочівництва коригує навчальні програми, додаючи актуальну інформацію, отриману в MATC - Міжнародному навчальному сільськогосподарському центрі MASHAV. Так, в навчальну програму з овочівництва включено більше тем щодо технології вирощування в закритому ґрунті.

Наталія Нікончук передає отриману інформацію іншим клієнтам Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва під час заходів, організованих партнером UHBDP у Миколаївській області - благодійним фондом «Ласка».

Курси MASHAV - це не тільки навчання, а й знайомства, спілкування, контакти, які дорого коштують, обмін інформацією. За результатами поїздки Наталії Нікончук Миколаївський національний аграрний університет уклав договір про обмін студентів з Андижанським сільськогосподарським інститутом (Узбекистан).

Такі поїздки надихають, з'являється бажання ще більше дізнаватися, вдосконалюватися. Ці прагнення Наталія Нікончук передає своїм студентам.