Микола Семенцов почав займатися технологією виробництва біогумусу разом зі своїм колегою. Спочатку цех компанії «Природні біотехнології» розташовувався в Запоріжжі, виготовлений товар продавали через інтернет і по знайомим. Потім прийшла в голову думка запропонувати агро-магазинам на реалізацію біогумус. Але торгівля особливо не приносила дохід, потрібен був новий поштовх в продажах.

«Я почав виробляти біогумус ще в 2010 році. Захотів створити для людей щось корисне, щось хороше - відразу подумав про дощових черв'яків. Дуже захопився цією технологією і таким чином «захопив» своїх колег.»

Біогумус - це органічне добриво, воно отримується за допомогою дощових черв'яків, які переробляють компост. Рентабельність застосування цього засобу доведена на прикладі тепличних господарств у Запорізькій області. Єдине що залишалося - розповісті якомога більшій кількості людей про дієвість та користь біогумусу. У нагоді став Проект UHBDP. Під час чергової поїздкі у Кам'янсько-Дніпровський район Запорізької області, Микола познайомівся із клієнткою Проекту, розповів про технологію виготовлення біогумусу та налагодив подальшу співпрацю з Проектом.

«У 2017 році зовсім випадково познайомилися з жінкою, яка знала Проект та декілька разів була на заходах. Запропонували їй спробувати наш біогумус, а вона запропонувала нам приїхати на конференцію і розповісти про нього детальніше. З тих пір і почалася наша спільна робота з Проектом.»

Ми зацікавлені в цьому регіоні, зацікавлені тут працювати. У Кам'янці-Дніпровській зосереджено багато теплиць, а наш препарат якраз в теплицях дає максимальний ефект. Це ідеальна співпраця. На конференціях UHBDP ми розповідаємо, як саме при посадці використовувати біогумус, щоб він економив кошти, це хороша можливість безпосередньо спілкуватися зі своїми покупцями, дізнаватися їх потреби і досягнення.»

Одне із фермерських господарств, при підтримці фахівців UHBDP, Микола зміг використовувати як тестову площадку. Аграрію запропонували безкоштовно спробувати біогумус, зняли показники врожайності до внесення препарату та після, провели аналіз ґрунту. За результатами сезону власник ферми побачив підвищення врожайності на 50%, рослини добре перенесли морози. Подібний досвід Микола Семенцов тепер передає й іншим фермерам у регіоні.

«Це спрацювало як гарне сарафанне радіо. Одна справа, коли ми на словах розповідали, що це дієвий препарат, та зовсім інший ефект, коли є такі позитивні наявні приклади.»

Біогумус, який виробляється на підприємстві Миколи Семенцова, тепер поширюється за допомогою системи е-ваучер від Проекту UHBDP. Знижка на товар дозволяє підприємству охопити більшу кількість клієнтів, дати можливість фермерам за невеликою ціною придбати корисний товар і спробувати його у себе в господарстві. Микола зазначає, що після початку роботи з UHBDP кількість клієнтів значно зросла.

«Після 2014 року настала криза у торгівлі, люди економлять на всьому, і на засобах підживлення рослин в тому числі. В нас впали продажі в 15-16 роках, а завдяки співпраці з UHBDP ми можемо говорити про стабільне зростання. На дохід від продажів ми тепер постійно оновлюємо свою техніку, вдосконалюємо виробництво біогумусу.»

Підприємство продовжує співпрацю з UHBDP в напрямку акцентування уваги на екологічності виробництва і технологій, дружніх до навколишнього середовища.