Мийка -  це технологічний процес, який покращує візуальні якості продукту та підвищує його безпечність. При всіх її перевагах, неправильна мийка може значно скоротити життя продуктів на полиці, що призведе до значних втрат прибутку. Сьогодні ми розповімо, які бувають основні типи мийок для овочів та як придбати мийку зі знижкою від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Важливо, щоб мийка відповідала наступним загальним вимогам: була ефективною, не приводила до підвищеної втрати сухих речовин, не викликала пошкоджень, які при наступних операціях могли б викликати надмірні втрати, а в процесі сушіння - зміна кольору, витрата води повинна бути економічно-раціональною.

Миття овочів та плодів зазвичай проводять шляхом зануренням у воду, обприскування (душування) або комбінованим способом, тим і іншим послідовно; при цьому продукт може піддаватися перемішуванню для підвищення ефективності мийки або перебувати в спокої. Засохлий бруд з поверхні коренеплодів або бульб може бути видалений лише при попередньому відмочуванні.

При митті теплою водою (40-50°С) краще набухають грудочки бруду, розширюються пори шкірки на поверхні овочів, завдяки чому якість мийки істотно поліпшується.

Для миття використовують зазвичай водопровідну воду, воду з артезіанських свердловин і джерел.

Для миття картоплі, овочів і плодів застосовують машини різних типів і конструкцій - лопатеві, барабанні, вібраційні, вентиляторні, елеваторні, щіткові, вструшуючі, душові та ін.

Барабанні мийні машини.

Принцип роботи мийних машин цього типу заснований на тому, що сировина, обертаючись в барабані, який занурений у ванну з водою, просувається вперед, до виходу з нього. Одночасно завдяки взаємному тертю з продукції змивається бруд. На виході з барабана сировину ополіскують чистою водою зі спеціального душового пристрою. Машини барабанного типу можуть бути з циліндричним або конічним барабаном. Останні застосовуються для мийки моркви та інших овочів, що мають довгасту форму.

Барботажні машини.

Ці машини використовують для миття картоплі, буряка, моркви. Сировина відмивається водою, яка подається з душових головок, а також завдяки тертю коренеплодів один об інший в результаті вібрації. При обслуговуванні мийних машин стежать за тим, щоб вони не переповнялися водою. Для цього їх обладнають зливними трубами, внутрішній діаметр яких виключає можливість переливання води через край ванни.

Щіткові машини.

Ці машини мають кілька рядів щіток, які обертаються та струшують сухий бруд з плодів. Вони добре підходять до твердих культур, у той час як очищення м’яких продуктів на них недопустимо. Виробнича потужність у таких машин в середньому від 5 т на годину.

Відповідно до розробок інженерів Каховського експерементального механічного заводу (КЕМЗ), робоча лінія мийки має складатися з таких машин:

  1. приймальний транспортер(або контейнер-перекидач) з приймальним бункером,
  2. з нього сировина подається на машину сухої очистки ґрунту,
  3. далі до машини для замочування сировини,
  4. потім ступінь чорнової мийки,
  5. далі фінішна чистова мийка,
  6. після мийки, можна встановити машину для полірування, щоб прибрати потемніння в важкодоступному рельєфі сировини,
  7. після шліфування машина для знімання краплі, вона називається фетровою сушкою,
  8. якщо потрібно отримати 100% суху сировину, то завершується весь ланцюжок машиною для повітряної сушки за допомогою осьових вентиляторів або аспіратору.

Завдяки програмі компенсації, створено перелік техніки, яка буде компенсуватися за рахунок коштів державного бюджету. У цю програму увійшли й машини та апарати КЕМЗ:

Згідно норм чинного законодавства, на компенсацію можуть розраховувати три основних групи сільськогосподарських товаровиробників:

До Вашої уваги Оновлений перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого протоколом № 8 засідання комісії з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету від 01.08.2019 року:

Завантажити файл

У Херсонській області в м. Каховка є експериментальний технічний завод КЕТЗ, де ви можете подивитись наявні пропозиції машин для мийки та очищення плодоовочевої продукції зі знижкою.

UHBDP шукає фермерів та фермерські господарства, які вже використовують подібні технології у своєму виробництві. Якщо ви готові поділитися своїм досвідом, напишіть нам або зателефонуйте на наш контакт-центр 0 800 500 184.