У сучасному світі люди навчилися використовувати різноманітні плівки, які займають значно менший об'єм при переміщенні або зберіганні та надзвичайно економічно вкривають великі площу, ніж їх «конкуренти» – мульчі з природних компонентів. Проте в одному штучні плівки таки програють: коли виходить їх час експлуатації постає проблема видалення старої плівки та її утилізації. Як вирішити це завдання, при цьому залишаючи прибуткову економічну модель та дбаючи про довкілля – дізнаємось у цій статті.

Існують три основні типи плівки для мульчування:

На перший погляд окси-розкладаюча та біо-розкладаюча плівки мають багато спільного, вони обидві мають досить короткий строк руйнації, проте мають різні компоненти у своєму складі. Окси-розкладаюча плівка створюється з поліпропілену, поліетилену та окси-деструкторів. Під дією кисню, зв’язки між молекулами синтетичних компонентів руйнуються, однак вони залишаються у довкіллі у вигляді дрібної фракції, які з роками так само засмічують ґрунт та довкілля, крім того таку плівку значно складніше утилізувати.

Які ж основні переваги біо-плівки? Вона розкладається на воду, вуглекислий газ та засвоюється ґрунтовими мікроорганізмами, стаючи одним з компонентів гумусного шару.  Розкладення та біодеградація відбувається саме за допомогою живих мікроорганізмів, що природньо існують у будь-якій екосистемі.

Переробка поліетилену – це складний процес. На сьогодні відпрацьований поліетилен використовують в господарських потребах або просто спалюють чи викидають на смітник. Які ж витрати бере на себе фермер через використання поліетиленової плівки?

Останні три пункти, як правило, не беруться в розрахунок  на етапі придбання поліетиленової плівки, відтак ціна здається більш привабливою. Та це ще не всі витрати, з якими може стикнутися фермер. Якщо він займається промисловим вирощуванням культур на великій площі та змушений використовувати  важку техніку для обробки ґрунту, це створює додаткові проблеми з намотуванням поліетиленової плівки на робочі органи причепів (плуги, борони тощо). Це призводить до підвищення витрат пального, зниженню ККД обробки ґрунту технікою та підвищенню амортизаційних витрат на ремонт.

Таким чином, плівка, що є біо-розчинною, має наступні переваги:

За своїми технічними характеристиками плівка може бути від 8 до 80 мкм, що прямо впливає на строк її експлуатації від 3 до 24 місяців та, відповідно, на ціну. Плівку можна замовити у будь-якій палітрі: від прозорої до чорної та кольорової, що робить її універсальною для вирощування різноманітних культур у різних агрокліматичних умовах. До складу біо-плівки входять такі компоненти як:

Чому ж ціна на біоплівку дорожча за аналогічні поліетиленові зразки, що представлені на ринку України? Головна причина – компоненти, які входять до її складу, що закуповуються за кордоном. Економічні розрахунки від використання ви дізнаєтесь у наступній статті.

Схожі матеріали

{loadmodule mod_related_items,Схожі матеріали}