Проекти міжнародної технічної допомоги, які підтримуються Міністерством міжнародних справ Канади, та які направлені на розвиток підприємництва і бізнесу, якість своєї роботи оцінюють за представництвом жінок серед тих, хто отримали позитивний вплив та вийшли на нові рівні розвитку.

Такий підхід є невипадковим. Протягом багатьох століть жінок та дівчат дискримінували та утискали в правах та можливостях. Це стосувалося і ранніх шлюбів, і неможливості володіти майном, і здобуття освіти, і вибору професії, а також безлічі інших сфер людської діяльності. Сьогодні в Україні більшість проблемних питань, які ще 100 років тому «жили своїм звичайним життям», є недопустимі, оскільки змінилася суспільна парадигма, а також тому, що Українське законодавство захищає права людей, як рівних між собою та незалежних особистостей.

Проблеми, які ще й досі залишаються актуальними для сучасної України - це насилля та дискримінація жінок в економічній та політичній сферах. Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва розширює можливості малих та середніх виробників шляхом удосконалення технологій та просування у ринки збуту з доданою вартістю. UHBDP як проект сталого економічного розвитку «одягає» ґендерні окуляри та оцінює: чи достатньо було зроблено, щоб доступ до розширення можливостей отримали особливо сільські жінки. Окрім того, додатковим компонентом Проекту є розвиток та поширення жіночого лідерства. В кооперації з місцевою владою, громадськими організаціями (реципієнтами Проекту) та іншими проектами міжнародної технічної допомоги ми розвиваємо та підтримуємо лідерські якості жінок, які фермерують. Ми сприяємо розширенню бізнес-контактів жінок як на півдні, так і в межах всієї України.

Розвиток та посилення лідерських навичок жінок сприяє їх впевненості у власних силах, готовності задавати питання та шукати рішення, готовності мати, висловлювати та відстоювати власну думку та гідність. Анонімне опитування, яке було проведено в рамках Бізнес-Форуму до Міжнародного дня сільських жінок, організованого Плодоовочевим та Молочним проектами, вказує, що проблема фізичного та психологічного насилля є доволі серйозною для наших клієнток. Жінки відмітили, що в їх близькому оточенні, тобто серед тих, кого вони знають особисто, 17% жінок зазнавали фізичного та/або психологічного насилля, тобто це кожна 6-та жінка. Також виявилося, що серед учасниць заходу кожна 12-та жінка також зазнала фізичного та/або психологічного насилля.

В сучасному світі, в сучасній Україні проблеми насилля не має існувати як такої. Але проблема є, хоча в більшості випадків вона не є на поверхні. Проблема насилля не простежується одразу, як наприклад, втрата врожаю від негоди, втрата прибутку при низькій ціні. Але насилля над жінками – це фактор, який не менш сильно впливає на якість життя, на якість праці, на бажання розвиватися та розвивати.

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва сприяє розвитку лідерства та поваги як жінок, так і чоловіків. Ми впевнені, що наші партнери є послами доброї волі, які несуть на свої території не лише економічні засади розвитку, а й повагу, чуйність та чуттєвість до того, що всі люди різні та при цьому рівні.