Багато робіт у полі вимагають певних погодних умов, тому аграріям важливо мати коректні дані для планування операцій на полі або в теплиці. Точний прогноз погоди дозволить обрати оптимальні умови для максимальної ефективності виконаних робіт.

- В Ізраїлі, наприклад, у кожному господарстві є стаціонарна метеостанція, що фіксує метеодані на конкретному полі та допомагає фермерам приймати зважені, адекватні управлінські рішення, – розповідає Сергій Коваленко, директор компанії “iMETOS Україна”. – Квота, яку отримує підприємство на вирощування тієї чи іншої культури, надається на початку сезону, наприклад, 10 тисяч кубометрів води і ні краплиною більше. Цей об’єм води ізраїльський фермер може використати за тиждень-два, а може розтягнути на весь період вирощування, при чому розуміючи, що більше за виділену квоту води від держави він не отримає. Незважаючи на багаті водні артерії в Україні, у нас також існує загроза проблем з водопостачанням. Ізраїльтяни пропонують її вирішувати за допомогою метеостанцій, отримуючи точні дані про рівень опадів на полі, кількість та ймовірність їх випадання в режимі онлайн, вони мають змогу постійно контролювати ситуацію. Чим більша сітка метеостанцій буде в Україні, тим більш зваженими та правильними будуть ваші управлінські рішення.

[widgetkit id=528]

Як метеостанція допомагає у ведені сільгоспвиробництва

Посів, внесення ЗЗР, вибір гібридів, вегетація рослин, розвиток шкідників, збирання врожаю – все в сільському господарстві залежить від погодних умов. Погода диктує правила гри, але коли йде мова про контроль погодних умов, все зводиться до: “я всю погоду на “гісметео” або “синоптику” бачу”. На жаль, ще не всі українські фермери розуміють, що точні дані, отримані за допомогою метеостанції, не йдуть в жодне порівняння з даними, що розміщують різноманітні сайти погоди, крім того, інші важливі функції та можливості метеостанції можуть допомогти покращити врожайність господарств і, відповідно, їх прибутковість. Важлива сама актуальна інформація, і метеостанція робить моніторинг кожні 4 години. Агрономам та фермерам потрібні ці дані не тільки для того, щоб бачити, чи буде іти дощ, чи буде сонячно, а конкретно для визначення показників, на основі яких будуть плануватися всі процеси на полі: від посіву до збору врожаю.

- Перша функція, яку виконує погодна станція – накопичення історичних даних. Оскільки ці дані будуть надходити з вашої погодної станції, а не від найближчої метеостанції, яка інколи може знаходитись за сто або і більше кілометрів, ці дані будуть мати найбільшу достовірність конкретно для вас і відображатимуть реальні погодні умови в межах вашого господарства, – наголошує Антон Попель, агроном студентського фермерського господарства “Агро-Тех”. – Коли в господарстві встановлена погодна станція, ви маєте доступ до історії за декілька років та можете проаналізувати температуру, вологість повітря, швидкість та напрямок вітру, кількість сонячної радіації, ультрафіолетового випромінювання, кількість опадів, температуру та вологість ґрунту, вологість та температуру листа та прийняти вірне агрономічне рішення.

Південь України входить в зону ризикованого землеробства. А завдяки мобільності та актуальності інформації метеостанції фермер може:

Поле в смартфоні

Також станцію використовують у щоденній роботі, наприклад, при обприскуванні агроном може в режимі онлайн зайти на свій власний акаунт, в якому відображаються дані зі станції в режимі онлайн, і переглянути, чи підходять погодні умови для обприскування (вологість, температура повітря, швидкість вітру), тим самим звевши до мінімуму ситуації, коли ЗЗР не спрацьовує, або спрацьовує не повністю.

Погодну станцію можна використовувати під час посівної кампанії, за її допомоги моніторити температуру та вологість ґрунту.

Безсумнівно, використання метеостанції у власному господарстві підвищує продуктивність праці та заощаджує ваші кошти.

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) передав Миколаївському національному аграрному та Херсонському державному аграрному університетам в користування сучасні метеостанції iMETOS австрійського виробництва. Відтепер студенти аграрних спеціальностей мають можливість вивчати агрометеорологію не лише за підручниками на прикладі сухої теорії, а на практиці. Майбутні аграрії вирощують культури на дослідних полях, використовуючи метеодані, які фіксує погодна станція за допомогою сенсорних датчиків, і на основі отриманих результатів планують всі роботи на полі.

Придбати метеостанції можна також зі знижкою до 20 тис. грн. за програмою електронних ваучерів від UHBDP:

Отримати знижку

Економте свій час, витратні матеріали та грошові кошти і ви – зробіть крок назустріч точному землеробству!

Форум “Прогнозна аналітика на базі метеостанцій та їх практичне застосування в процесі вирощування сільськогосподарських культур” організований Миколаївським аграрним університетом (МНАУ) та Благодійним Фондом “ЛАСКА” за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) .