Продовжуємо публікувати відповіді на часто задавані земельні питання, що надійшли на нашу лінію «Земельна консультація». 

Запорізький Держгеокадастр не передає  землю ОТГ. Причина не відома. Як бути у цій ситуації?

16 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №1113, яка запускає механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об‘єднаним територіальним громадам нашої держави.  

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. № 1113, Держгеокадастру необхідно було забезпечити:  

  1. прискорення проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності;  
  2. передачу з 17 листопада 2020 р. земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідно до статті 117 Земельного кодексу України;  
  3. передачу в комунальну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, включених до переліків земельних ділянок, права на які виставляються на земельні торги, після оприлюднення результатів земельних торгів та укладення договорів оренди (емфітевзису) таких земельних ділянок відповідно до статті 117 Земельного кодексу України;  
  4. передачу в комунальну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, щодо яких надано дозволи на розроблення документації із землеустрою, у разі, коли до 15 грудня 2020 р. документацію із землеустрою не подано на затвердження до територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, відповідно до статті 117 Земельного кодексу України;  
  5. у разі відмови органів місцевого самоврядування від підписання акту приймання-передачі земельних ділянок, зазначених у підпункті 1 цього пункту, вжиття заходів до включення відповідних земельних ділянок до переліку земельних ділянок, права на які виставляються на земельні торги з урахуванням вимог Земельного кодексу України.  

З урахуванням положень, зазначених у Постанові Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. № 1113 та Указу Президента №449/2020 від 15.10.2020 року, дати закінчення передачі земель до ОТГ не існує. Тому передача земель (станом на 18.03.2021 р.) не завершена, тобто землі можуть бути передані до ОТГ найближчим часом.  

Для отримання більш точної відповіді з приводу строків та причин затягування процесу передачі земель Ви можете звернутися із запитом на публічну інформацію до регіонального Держгеокадастру, строк відповіді на такий запит становить 5 днів.

Відповідь було надано Приватним підприємством Юридичний партнер у рамках співробітництва з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.