– Життя завжди робить нам виклик, особливо в цьому році, і сьогоднішній формат в режимі онлайн-трансляції – традиційний для 2020 року. Сподіваюсь, що в 2021 буде більше оффлайн заходів, бо хочеться побачити друзів, колег та тих людей, для кого ми працюємо, – підкреслив Дмитро Ніколаєв, регіональний директор Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). – Сьогоднішній захід об’єднав велику кількість представників бізнесу, організацій та компаній, які працюють задля того, щоб українське бджільництво рухалось вперед. Сподіваюсь, що учасники-бджолярі зрозуміють те, наскільки важлива співпраця та кооперація, щоб крок за кроком рухатись вперед разом та розвивати українське бджільництво. Наразі більше 5 тис. бджолярів є клієнтами UHBDP. Кілька років назад ми починали з простих заходів, інструментів, але протягом двох років ми зрозуміли, що нам також потрібно розвиватись разом з нашими клієнтами, бо вони вимагають більшого, вимагають від нас нових сервісів, послуг, нових рішень, щоб підтримувати їхній розвиток. Наприклад, ми пропонували нашим бджолярам знижки на товари бджільництва за програмою “Е-ваучер”, а цього року ми створили онлайн курс для бджолярів “Пасіка. Від хобі до бізнесу” , який пройшли вже 800 бджолярів.

Дмитро Ніколаєв заохотив всіх бажаючих зареєструватися на курс та побажав учасникам Форуму не зраджувати свої мрії та працювати задля їх здійснення, об’єднавши зусилля.

[widgetkit id=565]

На початку форуму відбулися прямі включення з Одеси, Миколаєва, Херсону, Мелітополю, бджолярі вітали учасників заходу, наголошували, що в них однакові проблеми, які разом вирішувати легше.

– Для нашої країни мед – це не тільки цінний продукт, а й можливість активно просувати позитивний імідж України в усьому світі, адже Україна входить до п’ятірки найбільших експортерів-постачальників меду у світі. Позитивні емоції людей, які насолоджуються медом, пов’язуються і з країною, через мед ми просуваємо і смак України, – наголосив Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової Палати України. - Сучасна Україна може дійсно пишатися досягненнями своїх бджолярів, експорт українського меду з кожним роком зростає. Трійка лідерів по експорту меду – це Китай, Нова Зеландія та Аргентина, потім йде Німеччина та Україна.

Учасники форуму вважають, що бджолярам слід вдатися до системних кроків: переходити на європейські стандарти виробництва та створювати сприятливі умови для галузі, об’єднуючи зусилля бізнесу, науки, влади та міжнародних проектів та програм для того, щоб Україна була визнана як країна меду в усьому світі.

Цього року наші бджолярі продали майже 70 тис тонн меду, не дивлячись на те, що в сезоні 2020 вони стикнулися з багатьма викликами, серед яких наслідки поширення пандемії, низькі ціни на мед, практики фальсифікації та шахрайства медом. Виробники та експортери повинні мати надійну систему простежуваності, відповідального виробництва та тестування, щоб зменшити ризики та підвищити впевненість у походженні та якості продукту, – зазначила Анна Бурка, Консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO).

Такі заходи, як “Медовий Форум”, мають на меті сприяти розвитку українського бджільництва, дати новий імпульс галузі і відповісти на питання, які наразі найбільше турбують наших бджолярів.