Екологічний аспект при культивуванні ягід поставлений в даному господарстві на чільне місце. Уже третій сезон тут працюють переважно біопрепаратами. У господарстві використовують всю лінійку компанії «БТУ-центр»: і для підживленняі, і ЗЗР. Хоча господарство не сертифіковане як «органік», перевагу цим препаратам віддано з міркувань екологічності, щоб і землю зберегти, і здоров'я клієнтів. Джмелі в теплицях також не дозволяють використовувати хімічні ЗЗР. «Ми не можемо повністю перейти на органіку, тому що це тривалий і не завжди можливий процес. А ось дотримуватися екотехнологій, думати про безпеку продукції - це можливо і потрібно», - впевнена Ірина Савченко, засновниця бренду «Магія ягід». Детальніше - у рубриці «Історії успіху» липневого випуску журналу «Агроіндустрія».

Правильний підбір високоінтенсивних сортів і гібридів для конкретних ґрунтово-кліматичних умов є одним із важливих факторів у технології вирощування столових буряків у літній період. Від біологічних особливостей кожного сорту чи гібриду залежать скоростиглість, якість продукції – зрештою урожайність, а також лежкість. Сьогодні в реєстр України занесено багато сортів і гібридів як вітчизняної, так і іноземної селекції, які мають різний вегетаційний період. Проте недостатня кількість, а найголовніше – низька якість насіння вітчизняних сортів, уже багато років створює «зелений коридор» іноземним насінницьким фірмам, де сортам відводиться велика роль у технології вирощування столових буряків. Щодо гібридів цієї культури, то тут беззаперечне місце належить іноземним селекційним компаніям.

Український господар хоче виростити вирівняні, високої товарності якості коренеплоди, і, як показує практика, перевага надається іноземним сортам та гібридам, товарність яких сягає понад 90%, тоді як у вітчизняних сортів вона становить 65–75%.

Для літнього строку сівби рекомендується вирощувати сорти і гібриди середньо- і ранньостиглі, які до кінця жовтня або початку листопада сформують стандартні коренеплоди, що і є кінцевою метою кожного українського фермера чи приватника. Великою популярністю користуються вітчизняні сорти, такі як Бордо Харківський, Бордо Київський, Гопак та інші. Вихід товарних коренеплодів буряків столових залежно від сортів та гібридів за літнього строку сівби сягає 90–95%. Про це у рубриці «Нішеві культури».

Трипс - комаха багатоядна, практично всеїдний вегетаріанець. Але одне з перших місць у його великому «меню» займає цибуля. При цьому трипса можна відвернути від товарних посадок цибулі, адже деякі с/г культури більш спокусливі для трипсів, ніж цибуля. Наприклад, морква, капуста, огірок, диня. У Великобританії змішані посіви цибулі з морквою зменшили збитки від трипсів нацибулі на 50%. При цьому пошкодження моркви трипсами, як правило, не приносить цій культурі істотного збитку. В Єгипті цибуля і часник в змішаних посівах з томатами були заселені шкідником на 80% менше, ніж в одновидових посівах. Певні культури, висіяні по периметру цибулевого поля, можуть використовуватися як пастка для трипсів. При високій концентрації шкідників рослини можна обробити інсектицидом. При цьому масив цибулевого поля можна не обробляти. Детальніше про тріпсів - у рубриці «Агролікар».

Успішний посів ріпаку - це збіг факторів: часу посіву, вологості ґрунту, можливості посіву. У цьому трикутнику час і можливість посіву залежать від наявності / відсутності вологи. Якщо верхній шар ґрунту сухий, то сіяти ризиковано. А якщо надлишково вологий - сіяти неможливо. Що робити, коли поле мокре, а терміни - палаючі? Існує спосіб швидкого посіву ріпаку по вологому ґрунту. За допомогою «сівалки-віялки», тобто розкидання насіння. Розкидний посів - це дешево, швидко і просто. Це можливість ефективно використовувати вологу ґрунту: сіяти по надлишково вологому (для звичайних сівалок) грунті і зберігати вологу під рослинними залишками. Якщо на полі залишається солома попередника, то зменшуються водна та вітрова ерозія, ґрунт жадібно поглинає і міцно утримує вологу осінньо-зимових опадів. Про це йдеться в рубриці «Технології».

Бажаємо вам гарних врожаїв та нагадуємо, що передплата на журнал триває! Липневий випуск скоро вийде з друку!

Пільгова підписка

Зміст випуску