Участь у заході взяли керівник відділу міжнародного розвитку посольства Канади в Україні Карім Моркос, провідний експерт програм міжнародного розвитку посольства Канади в Україні Володимир Сенюк, менеджер проектів МЕDA Нік Рамсінг, менеджер UHBDP Дмитро Ніколаєв, заступник менеджера Проекту Володимир Терновський, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Сергій Потапов, міжпроектний менеджер Олександра Гармаш, координатор партнерських відносин з МАSHAV Наталія Жигальцова, ректор Таврійського Державного Агротехнологічного Університету Володимир Кюрчев, керівники партнерських організацій Проекту, представники Ради жінок-фермерів України та облдержадміністрацій Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

[widgetkit id=345]

У своєму вітальному слові ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев зазначив, що співпраця з UHBDP дуже корисна для підготовки якісних кадрів аграрної сфери й висловив надію на продовження спільної роботи з Проектом.

- Між нашими країнами тісні історичні, культурні зв'язки. З 2014 року уряд Канади передав Україні 700 млн. доларів, які були спрямовані на економічний та соціальний розвиток країни, підтримку прав людини, - підкреслив Карім Моркос. - Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва є лише частиною тієї допомоги, яку ми надаємо Україні для розвитку економіки. Саме в сфері сільського господарства ми бачимо перспективу, яка дозволить великій кількості людей в Україні вийти зі стану бідності та покращити своє становище. Перша фаза проекту показала ефективність об'єднання малого і середнього бізнесу навколо великого в сфері сільського господарства. Наша кінцева мета: сприяти зростанню економічної активності та ефективності малого і середнього бізнесу й особливо тих фермерських господарств, які працюють під керівництвом жінок.

Менеджери Проекту представили присутнім результати роботи по всіх напрямках діяльності Проекту: співпраця з партнерськими організаціями та аграрними університетами півдня України, залучення дрібних і середніх сільгоспвиробників, ґендерний компонент, охорона навколишнього середовища, зустрічні ґранти, інвестиційна діяльність. Менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Сергій Потапов ознайомив з ситуацією на плодоовочевому ринку.

Нік Рамсінг позначив мету роботи на наступний рік. По-перше, це - вдосконалення сільськогосподарських технологій, на що спрямовані зусилля ізраїльських партнерів - CINADKO та МСТС, крім того, зміна мислення фермерів, підходів в їх роботі, надання сільгоспвиробникам фінансових інструментів та стимулів у вигляді купонів, ваучерів. По-друге, робота з аграрними університетами, а саме: удосконалення навчальних програм, стажування для студентів. Третій напрям роботи - сприяння об'єднанню великих і дрібних виробників, щоб вони прикладали спільні маркетингові зусилля для економічного розвитку; надання зустрічних ґрантів фермерським підприємствам; розвиток ринків збуту. Четвертий компонент Проекту - фінансування малого та середнього бізнесу, сприяння розвитку плодоовочівництва через українську фінансову установу.

Дмитро Ніколаєв, озвучуючи план роботи на рік, зазначив, що особливу увагу в роботі з клієнтами буде приділено розвитку бізнес-складової та оцінці ефективності і розвитку бізнесу учасників Проекту.

- Є велика кількість компаній, які вже працюють або бажають співпрацювати з Проектом за програмою зустрічних ґрантів. Для нас важливо, щоб кошти інвестувалися не просто в окрему компанію, а в ефективні бізнес-моделі, проекти з розвитку післяврожайної доробки продукції, які будуть залучати до роботи дрібних виробників через агрегацію, консолідацію або надання послуг дрібним виробникам. Ми маємо намір розповсюджувати успішні бізнес-моделі такої роботи, - сказав Дмитро Ніколаєв.

Українські сільгоспвиробники можуть розраховувати на отримання різних преференцій для розвитку. Стартувала програма електронних ваучерів, дрібні і середні фермери купують зі знижкою необхідні в господарстві матеріали. У перспективі буде розширено перелік продукці їта постачальників в рамках цієї програми.

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва почав роботу з групами людей, які усвідомлюють необхідність взаємодії один з одним.

- Ми створюємо нові можливості для таких виробників, щоб допомогти групам об’єднати зусилля та  вийти на ринки з більш високою прибутковістю, - зазначив Дмитро Ніколаєв.

Також великий акцент буде зроблений на навчанні виробників фінансовій освіченості, азам ведення бізнесу і на включенняі дрібних фермерів до ланцюжків поставок плодоовочевої продукції.

Карім Моркос запропонував надавати сільгоспвиробникам підтримку з різних джерел: фонду заохочування, фонду агарних інвестицій, а також інших фінансових інструментів, які надаються фінансовими організаціями.

- Ми рухаємося в правильному напрямку, хотілося, щоб і надалі цей рух був успішним. Фермерські господарства повинні мати таку бізнес-модель, яка є сталою та буде успішно працювати й після терміну реалізації Проекту, - підкреслив начальник відділу міжнародного розвитку посольства Канади в Україні Карім Моркос.