[widgetkit id=499]

20 вересня в Києві дослідження презентували світу.

Органічне виробництво в Україні – молода галузь, понад 50 % - малий або мікробізнес, який робить перші кроки, має невеликий досвід. В основному – поодинокі виробники, 70 % виробників не є членами якогось кооперативу. Понад 50 % всіх операторів мають збут в Україні, внутрішній ринок споживання органіки є надто малим. Тому виробники мають проблеми зі збутом. Виробникам органічної продукції важливо нарощувати досвід та рівень професіоналізму. Найголовніша потреба – створення доданої вартості, тому що зараз усі виробники продають сировину.

- Багато хто з нас чують різні дані, інформацію про органічний ринок, згадують загальну площ земель під органічним виробництвом. Але потрібно розуміти органічний ринок з різних точок дотику. Ми намагалися систематизувати всю наявну інформацію, тому що, не володіючи нею, не розумієш, що ж відбувається насправді, - сказав Дмитро Ніколаєв, менеджер UHBDP, під час прес-конференції.

- Цей документ для всіх учасників ринку, для тих людей, хто хоче зрозуміти, що таке органічний ринок, для інвесторів, які намагаються оцінити цей ринок, для державних органів, які хочуть знати, які культури вирощуємо, куди експортуємо, яка кількість виробників по регіонах. У дослідженні достатньо інформації, щоб побудувати план дій на наступні роки.

Дмитро Ніколаєв, презентація дослідження ринку органічної плодоовочевої продукції

Дослідження складається з 2 частин. Частина перша – робота сертифікаційного органу «Органік Стандарт». Тут ви знайдете фактичні цифри та виміри ринку – обсяг ринку, кількість виробників, обсяг виробництва різних культур, обсяг експорту. Завдяки цим показникам з’явилась можливість об’єктивно аналізувати та оцінювати ринок органічної продукції у майбутньому.

Частина друга проведена та описана Organic Business School та Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), складається з аналізу даних від досвідчених практиків ринку, експертів та кількісного опитування операторів ринку. Дослідження проведені згідно з усіма нормами соціологічних досліджень та опитувань.

- Ми зі свого боку намагалися в кількісному плані показати, що взагалі можна очікувати від цього ринку, скільки виробників, що вони вирощують, у яких обсягах, показати, які ніші в країні є, який потенціал, для того, щоб правильно розробити економічну модель і бізнес-план, відмітив директор «Органік Стандарт» Сергій Галашевський.

- Україна переважно зорієнтована на експорт своєї продукції, хоча ми можемо бачити в магазинах, як зростає асортимент органічної продукції. 300 тисяч гектарів під органічним виробництвом, до 700 операторів органічного ринку в Україні, досить значна частина цих операторів займається саме вирощуванням плодоовочевої продукції.

Сергій Галашевський, презентація дослідження ринку органічної плодоовочевої продукції

Одна з авторок дослідження Олена Дейнеко, директор Organic Business School, вважає, що ця робота – прикладний портрет галузі на даний момент, ця книжка для людей, які працюють у цьому бізнесі, хочуть розвиватися або цікавляться цим бізнесом, ця книжка для інвесторів, для бізнесу та аналітиків:

- Це не кабінетне дослідження, ми вийшли в ринок, ми з ним спілкувались, ми опитали 20 досвідчених експертів, спілкувалися з учасниками ринку й отримали портрет виробника плодоовочевої продукції.

Олена Дейнеко, презентація дослідження ринку органічної плодоовочевої продукції

- Виробники ягід більш організовані, вони об'єднуються в кооперативи, вони більш експортоорієнтовані. Виробники органічних овочів і фруктів в Україні, як мені здалося, більш розгублені. В Україні взагалі немає органічного насіння. Фермери хочуть займатися органічним бізнесів, але перед ними великі перешкоди, - відмітила спеціалістка з моніторингу, оцінки та маркетингу UHBDP Анастасія Блюмська.

Анастасія Блюмська, презентація дослідження ринку органічної плодоовочевої продукції

Найближчим часом дослідження буде розміщено на сайті UHBDP. Слідкуйте за анонсами.

{source}<script type="text/javascript">
/**
* Функция Скрывает/Показывает блок
*
**/
function showHide(element_id) {
//Если элемент с id-шником element_id существует
if (document.getElementById(element_id)) {
//Записываем ссылку на элемент в переменную obj
var obj = document.getElementById(element_id);
//Если css-свойство display не block, то:
if (obj.style.display != "block") {
obj.style.display = "block"; //Показываем элемент
}
else obj.style.display = "none"; //Скрываем элемент
}
//Если элемент с id-шником element_id не найден, то выводим сообщение
else alert("Элемент с id: " + element_id + " не найден!");
}
</script>
{/source}

Отримати дослідження

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) – проект міжнародної технічної допомоги, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA). Основна мета проекту - підвищення прибутків малих та середніх виробників плодоовочевої продукції, а також інших учасників плодоовочевого ринку.

«Органік Стандарт» - єдиний український орган з сертифікації органічного виробництва, визнаний в ЄC та Швейцарії. Компанія заснована в 2007 р. провідними українськими організаціями, що представляють органічний сектор України, у рамках українсько-швейцарського проекту. Органік Стандарт надає послуги інспекції та сертифікації більш ніж 500 операторам в Україні та за її межами.

Organic Business School - навчальний і консультаційний проект, заснований у 2015 році. Проект створює тренінги та курси для фермерів та виробників органічної та конвенційної плодоовочевої продукції.