Рік тому група виробників ранньої картоплі з села Нова Маячка Херсонської області спробувала разом реалізувати продукцію. За рік співпраці з Українським проектом бізнес-розвитку плодововочівництва (UHBDP) в рамках проекту комплексної підтримки груп виробників «Підвищуємо прибутковість виробників» учасники групи отримували технологічний та маркетинговий супровід, сформували першу товарну партію, долучили до виробництва фахового агронома.

[widgetkit id=569]

Завдяки досвіду, накопиченому в минулому сезоні, виробники тепер мають чіткий план для розвитку, адже розуміють: не помиляється лише той, хто нічого не робить.

– Цей рік група почала з аналізу ґрунту та води, а також пошуку якісного насіння, адже стикнулася з проблемою низької якості насіннєвого матеріалу в минулому сезоні, – розповідає Валерій Федоренко, спеціаліст з розвитку плодоовочевого ланцюга UHBDP та ГО «Земля Таврії». – Ми запросили до співпраці з групою насіннєву компанію «HZPC», світового лідера в галузі селекції картоплі. У сезоні 2021 компанія надасть групі агросупровід та насіннєвий матеріал нових сортів картоплі.

За словами спеціаліста, що супроводжує групу, компанія «HZPC» також запропонувала виробникам «Південні Овочі» разом створити демонстраційне поле та засіяти його новим сортом картоплі «Коломба». Це дуже ранній перспективний сорт, аналог «Рів’єри». Для демо-поля виробники виділили ділянку біля села та планують на збір врожаю запросити односельців і виробників з інших сел, які займаються виробництвом картоплі. За словами спеціаліста, крім сорта «Коломба» в новому сезоні група планує вирощувати ще 5 нових сортів картоплі.

– Ще одним викликом для групи стало формування однорідної товарної партії, – зауважує Валерій Федоренко. – Аби зібрати необхідний об’єм продукції, кількість учасників групи повинна складати до 30 чоловік. Потрібно також механізувати процес збору врожаю та мийки картоплі, а в майбутньому – побудувати склад-холодильник.

Наразі група виробників прийняла рішення реєструватися як СОК на загальній системі оподаткування, і вже в червні 2021 року всі бажаючі зможуть на власні очі побачити результати роботи об’єднання виробників «Південні Овочі», ознайомитись та перейняти їхній досвід.

Тож, чекайте на новини. А ті, хто бажає приєднатися до групи задля спільного вирощування та реалізації картоплі на Херсонщині, можуть телефонувати за тел.: 050 396 05 77. Ласкаво просимо.

Український проект бізнес-розвитку плодововочівництва (UHBDP), працюючи з дрібними виробниками, стимулює кооперацію, агрегацію, об'єднання їх у групи, формування товарних партій, просування їх на більш рентабельні ринки.