Гварамадзе Іслам створив Українську ягідну компанію «Магістр Лайф» та займається вирощуванням ожини і вишні в Якимівському районі Запорізької області. З 2015 року Іслам працює в сфері сільського господарства і планує створити якісну сировинну базу для виробництва компотів.

На початку своєї діяльності фермер мав земельну ділянку, на якій були справжні джунглі, земельна ділянка була занедбана та не придатна для вирощування плодових культур. Для того, щоб почати роботу знадобилося два роки для розчищення території та підготовки її до висадки саджанців. Провівши дослідження в регіоні, Іслам виявив, що фермери навкруги майже не вирощують вишню, а найчастіше засаджують ділянки черешнею та яблуками. Тож він вирішив зайнятись саме цією культурою. Обрав необхідні саджанці, провів перемовини з господарствами, що продають саджанці та придбав все необхідне для закладки гарного саду.

«Ми маємо сприятливі умови для вирощування ягід. Обрав саме вишню і ожину через те, що ринок ненасичений такою продукцією, що не скажеш про черешню, її забагато і конкуренція досить жорстка. Зараз в роботі 90 гектар землі, 70 з них зайнято вишневими садами, а решта – ожиною», - розповідає учасник проекту.

Під час своєї фермерської діяльності, Іслам звертав увагу на міжнародні проекти, що діяли в регіоні. Таким чином він познайомився з Канадським проектом UHBDP, який впроваджувався в області за допомогою спеціалістів партнерської організації «Агротаврія». Спеціалісти «Агротаврії» також проявили зацікавленість до фермерського господарства Іслама, вбачаючи великий потенціал у співпраці з цим господарем «Магістр лайф». Спочатку домовились про зустріч, де спеціалісти на власні очі побачили успішно діюче господарство і запропонували свою допомогу в розвитку бізнесу. Іслам зміг на постійній основі отримувати інформаційний супровід з вирощування та збуту продукції. Також у нагоді фермеру стали заходи, які організовували спеціалісти «Агротаврії» за підтримки проекту UHBDP. На цих заходах Іслам Гварамадзе набував нових знань, яких бракувало, а також знайомився з потрібними людьми в плодоовочевому бізнесі. Ці заходи сприяли швидкому зростанню впевненості Іслама у власних силах та розростанню його ділових зв’язків, які у майбутньому переростали в міцні ділові відношення.

Основна аудиторія конференцій з переробки, що підтримує проект UHBDP – виробники свіжих ягід і продуктів їх переробки (понад 60%), представники гуртових компаній та роздрібних мереж, постачальники саджанців, агрохімії, техніки та рішень для доробки, охолодження, пакування і переробки ягідних культур. Така вузькопрофільна аудиторія дозволяє учасникам заходів дуже легко обмінюватись корисною інформацією й діловими контактами, вирішуючи найголовніші питання фермерів з пакування та збуту продукції.

«Будь-яка допомога – це дуже добре, тому я з задоволенням прийняв пропозицію. Навіть інформаційний супровід дуже корисний, той хто володіє інформацію – володіє всім світом! Я постійно став відвідувати конференції з ягідництва в Одеській, Запорізькій, Херсонській областях. Це дуже було корисно для мого розвитку, як фермера. Особливо цінне було те, що інформація, яка подавалась на цих заходах була спеціалізована, таку майже неможливо отримати з вільних джерел.»

Фермер постійно займається не тільки процесом виробництва товару, а й його просуванням. Зараз основна діяльність Іслама полягає в розширенні площі садів, він та його команда активно висаджують нові дерева і кущі. Але паралельно працює над етапом зберігання продукції в подальшому, тому розглядає можливість придбання відповідного холодильного обладнання на 2 тисячі тон продукції, шукає якомога більше інформації з цього приводу. У нагоді стають конференції за підтримки проекту UHBDP зі зберігання продукції.

Неодноразово спеціалісти Проекту пропонували Ісламу відвідати інших фермерів, клієнтів проекту UHBDP, які вже мають морозильне й холодильне обладнання і готові поділитися досвідом. Це чудова можливість побачити в роботі якісне устаткування, визначитись із потребами господарства.

Також фермер зазначає, що активна участь в заходах Проекту дозволила отримати багато інформації щодо державної компенсації за саджанці. Так під час конференції «Нове промислове садівництво», одним з організаторів якого була асоціація «Укрсадпром», Іслам зміг отримати вичерпну інформацію про підтримку фермерських господарств, компенсації вартості придбаної вітчизняної техніки та закладення молодих садів. Подавши заявку до держустанови, Іслам зміг отримав кошти на придбання саджанців ожини й вишні й таким чином зекономити значні фінанси свого господарства.

Організатори Проекту регулярно спілкуються, пропонують свої послуги. Нещодавно для господарства Іслама був знятий рекламний відеоролік за підтримки проекту UHBDP, в якому в повній мірі були розкриті всі переваги господарства «Магістр лайф». Під час зйомок спеціалісти робили акцент на плануванні виробництва за вимогами ринку, професійній агрономічній команді господарства. Показали інноваційне вирощування, дбайливий збір, контроль якості, сортування, калібрування та транспортування у рефрижераторах, які впроваджуються в господарстві Гварамадзе Іслама.

Це стало вагомим внеском професіоналів, так як незабаром буде доступний сайт «Магістр лайф» і зараз Іслам разом із командою активно працюють над його наповненням. В майбутньому фермер планує приймати участь у міжнародних виставках і презентувати там свої сади за допомогою рекламного відеороліка.

Також, за підтримки Канадського проекту, Іслам прийняв участь в грантовій програмі й в наступному році зможе отримати повний агрономічний супровід щодо вирощування ожини та вишні на своєму господарстві. Сюди входить лабораторний аналіз ґрунту, рослин, консультації провідних агрономів тощо.

Фермер у майбутньому планує розвивати експортний напрямок своєї продукції. Спочатку у вигляді сировини, а в подальшому – це має бути консервація, а саме соки, компоти, маринована вишня.

«В 2019 році я заклав вишневі сади, тому приблизно в 2025 році маємо отримати повноцінний врожай. А з ожиною результат, сподіваюся, буде раніше та до 2022 року матимемо перші справжні врожаї. Ожиною засаджені 3 га, які вже мають плодоносити, а решта – це нові засадження. Тому вже зараз ми готуємо собі площадку для продажу продукції у великих обсягах й підтримка Проекту як раз стає у нагоді для розвитку нашої справи.»