Ірина Савченко родом з Херсонської області, довгий час живе в сільський місцевості. До сільського господарства Ірина долучила всю свою сім'ю, пробували вирощувати практично всі овочі. Але це все виявлялося не продуктивно і не приносило доходу. У сім'ї у Ірини Савченко тільки один чоловік - це син, який часто в роз'їздах по роботі. І тому шукали ту культуру, яку могли б жінки вирощувати самостійно, тільки власними зусиллями, без залучення особливої фізичної сили. Відкрили для себе ягоди - полуницю і ожину. Спочатку це було 20 соток старих сортів ожини і полуниці. Після ряду тренінгів та навчальних семінарів Українського Проекту бізнес розвитку плодоовочівництва почали переходити на більш сучасні сорти ягід, ожину вже засаджували в теплиці.

«Мені ягоди більше до душі, в ожину я взагалі закохана! У мене завжди у найпершій в селі в теплиці зріють ягоди. Я як познайомилася з Проектом, так мої справи пішли набагато швидше, дуже багато всього нового дізналася. Додому після кожного навчання приїжджаю і завжди намагаюся втілити в життя отримані знання. Чи не все виходить, щось до мого бізнесу не може бути застосовано, але основна частина залишається - великий поштовх дають саме правильні знання від фахівців Проекту» - розповідає Ірина.

Після поїздки Ірини Савченко в Ізраїль, бізнес розвиток став просто необхідним. Ірина познайомилася з правильними технологіями виробництва, дізналася про нові і сучасні методи вирощування плодоовочевої продукції і ягід.

«Найбільшою допомогою від Українського Проекту бізнес розвитку плодоовочівництва було те, що я поїхала до Ізраїлю від MASHAV. Я побачила новий підхід до агробізнесу, побачила дуже багато нових сучасних теплиць. Одна справа спостерігати в інтернеті, а зовсім інша - побувати там і побачити все наживо».

Завдяки цій поїздці до Ізраїлю Ірина дізналася про компанії «Жива Земля», яка займається біопрепаратами. Після поїздки, в першу чергу зв'язалася з представниками компанії в Києві, закупила у них продукцію і вже другий рік збирає чистий та рясний урожай ягід в своїх теплицях.

«В цьому році я жоден хімічний препарат не вносила в землю. Завдяки поїздці до Ізраїлю дізналася про те, що можна для запилення використовувати джмелів. Ми під час навчальної поїздки від Проекту були на фабриці, яка вирощує джмелів. І коли була на конференції в Енергодарі в Україні, зустрілася з представниками компанії «Жива Країна», познайомилася з ними, купила у них 1 вулик джмелів і поставила у себе на господарстві. Тепер у мене джмелі працюють в теплицях - величезна вигода від них. 100% зав'язування плодів, ягоди гарні, рівні - я дуже задоволена! Після ожини переставила вулик у полуницю і там також зав'язалися ягоди завдяки джмелям».

Зараз Ірина Савченко разом зі своєю сім'єю продовжує вирощування ягід. Дочка Ірини залишила свою основну роботу, яка забирала багато часу і стала займатися вирощуванням ягід за прикладом матері. Також як і Ірина вона їздить на навчальні тренінги, семінари, бере участь в агровиставка і намагається просувати ягідний бізнес за допомогою сторінки в інтернеті. Одним із значних подій сім'ї стала агровиставка плодоовочевої продукції «Агропорт» в Херсоні в 2018 році. Після цієї виставки зав'язалися корисні бізнес контакти, з'явилося багато шанувальників ягідної продукції Ірини Савченко.

Також важливим в бізнесі є грамотне планування. Дуже важливо прорахувати всі за і проти, врахувати всі необхідні моменти плодоовочевого бізнесу. Фахівці UHBDP регулярно надають інформаційну підтримку клієнтів на всіх етапах виробництва. І коли постало питання розширення або можливого поновлення теплиць, Ірина також звернулася за підтримкою до Проекту. Прорахувавши всі тонкощі прибутковості бізнесу за допомогою бізнес-калькулятора, Ірина вирішила не розширювати площу теплиць, а накрити плівкою вже існуючу площу. У пригоді також сервіс Проекту - Е-ваучер, за допомогою якого Ірина змогла придбати необхідну плівку. Накривши плівкою 7 соток ожини, Ірина змогла в кілька разів збільшити свій дохід і зібрати відмінний урожай в цьому сезоні.

«Поки був маленький урожай ми продавали в роздріб, возили в Херсон. Зараз, звичайно, обсяги зросли, збираємо по тонні в день. Відразу розкладаємо в красиві пінетки, розкладаємо в ящики і продаємо оптом. Через Проект і Раду Жінок Фермерів познайомилися з підприємцем, який займається експортом в Білорусь. Плануємо з ним почати роботу, сподіваємося на плідну співпрацю. Таким чином ми можемо навіть не займатися переробкою ягід, а віддавати все на експорт оптом.»

Обмін досвідом серед учасників Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва дозволяє дізнаватися багато нового в сфері вирощування сільгосппродукції. Корисним досвідом стала спільна поїздка Ірини Савченко на господарство іншого учасника Проекту Віталія Білана. Правильне розставляння акцентів в бізнесі, тонкощі технологій вирощування в теплицях, це і багато іншого Ірина змогла дізнатися в цій бізнес-поїздку. Також допомагають спільні поїздки від Ради Жінок Фермерів України та UHBDP для побудови бізнес зв'язків з іншими учасниками плодоовочевого ринку.

«Таким дрібним виробникам як я, які не можуть дозволити собі поки гарне холодильне обладнання, склади, дуже вигідно працювати спільно і об'єднуватися навколо якогось великого агрегатора. Це дозволить розвиватися спільно і просувати свій бізнес. Це і є моя мета, сподіваюсь, що зможу продовжувати і надалі свою власну справу, яку я полюбляю і яка приносить дохід для моєї сім'ї».
 

Історія

Промо