Більше 60 клієнтів Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва дізналися не тільки, чому при наявності власних сайтів не мають продажів, а й як змінити ситуацію. Інструменти інтернет-маркетингу фермери застосовували прямо під час тренінгів і через кілька днів вже бачили результати чарівних рухів: кількість відвідувачів і переглядів різко збільшилася. Пошукові системи стали направляти нових клієнтів на сайти виробників, тепер завдання виробників не дати покупцям піти до конкурентів.

[widgetkit id=383]

- Багато хто вже розуміє, що без Інтернету бізнесу не існує. Якщо вас немає в Інтернеті, про ваш бізнес можуть не дізнатися, ваш бізнес недоотримає клієнтів і ви, відповідно, недоотримаєте свій прибуток. Гірше того, якщо ваш бізнес і існує в Інтернеті, ви замовили комусь web-сторінку, ви навіть завели сторінку в соцмережах - це ще не означає, що все зроблено правильно та приведе вам бажаних клієнтів, - говорить бізнес-консультант Олександра Файнбурд (Ізраїль).

- Бізнес в Інтернеті потрібно будувати правильно. Ви як власник повинні розуміти процеси побудови вашої присутності в Інтернеті: як правильно будувати, як правильно вимірювати і як правильно керувати тими людьми, які забезпечують вашу інтернет-присутність. Як власник ви не повинні програмувати сайти, ви не повинні розбиратися в тонкощах html-коду та створювати все це самі, але ви повинні знати, як працюють процеси, як їх вимірювати та контролювати. На нашому курсі ми говорили на різні теми, наш курс був оглядовим, пройшов по всіх віхах створення інтернет-проекту, за всіма його іпостасями. Крім цього, ми робили практичні завдання, думали, як правильно подати бізнес в Інтернеті й як правильно продати користь і вигоду вашого бізнесу і бізнесу інших виробників в Інтернеті.

Олександра Файнбурд рекомендує обов'язково сегментувати споживчий рейтинг:

- Багато людей, коли починають будувати свою присутність в Інтернеті, хочуть продати все і всім, вони думають, що їх споживачі - це будь-які люди, які заходять до них на сторінку та цікавляться їхньою продукцією. У сьогоднішньому світі це не так. До кожного споживача потрібно підходити індивідуально, потрібно вміти їх ділити на групи та розуміти, що кожній групі споживачів від вас потрібно. Тому інтернет-присутність розбивається на різні стадії, кроки. Перший з яких - виявлення цільової аудиторії, потім ви повинні зрозуміти, які потреби та проблеми цієї цільової аудиторії ви можете задовольнити своїм продуктом, і тільки після цього ви можете почати планувати інтернет-присутність, вашу сторінку, вашу соціальну стратегію, стратегію інформації, що ви даєте людям, яка допоможе їм вирішити свої проблеми і, як наслідок, призведе їх до вас в якості покупця.

Бізнес-консультант Олександра Файнбурд (Ізраїль)

Даніель Рапопорт нещадно стверджує, що бізнеси, які не мають присутність в інтернет-просторі, кануть в Лету найближчими роками. Покупці все частіше вважають за краще робити покупки, не виходячи з дому.

- Сьогодні, якщо ви не представлені в Інтернеті й не ведете там агресивну рекламну компанію, маркетингову компанію, продажну компанію і так далі, то в бізнесі вас вже немає або ви підете з бізнесу протягом найближчого часу, протягом двох-трьох років, - стверджує консультант щодо ефективності бізнесу Даніель Рапопорт. - Якщо ще буквально кілька років тому було досить просто перебувати в інтернеті, якась сторінка, що розповідає про ваш бізнес, web-сторінка або який-небудь профіль у соціальних мережах - цього було достатньо, щоб люди могли вас знаходити, то на сьогоднішній день цього зовсім недостатньо. Кількість інформації, що знаходиться в інтернеті, в web-сторінках, сайтах, порталах, соціальних мережах, зростає кожного дня й знайти саме вас стає неможливим або ж, якщо вас в Інтернеті можна знайти, але при цьому ви не йдете назустріч вашому споживачеві, ви відстаєте від тих конкурентів, які реалізують свій товар, свій продукт, свої послуги в інтернеті, в соціальних мережах. Якщо раніше ви були магнітом, який люди намагалися знайти, і тягнули до себе людей за допомогою пошукових систем, цікавих сайтів, на сьогоднішній все це абсолютно не підходить. Ви повинні прикладати максимум зусиль до того, щоб знайти ваших споживачів, зацікавити їх, розповісти про себе та змусити їх розуміти, що тільки ви можете задовольнити їх біль. Ми часто використовуємо цей термін. Зараз недостатньо знайти побажання ваших клієнтів, тому що побажання задовольнити може практично будь-хто. Ви повинні зрозуміти, що болить у вашого потенційного клієнта, і швидко запропонувати йому максимально ефективне лікування цієї болі. Саме для цього існує такий термін, як інтернет-маркетинг, персоналізований на кожного окремого споживача.

Консультант з ефективності бізнесу Даніель Рапопорт (Ізраїль)

Учасники тренінгів, тестуючи інструменти інтернет-маркетингу на своїх сайтах, не переставали дивуватися. Виявляється, існує безліч тонкощів, від яких залежить публічність сайту та його ефективність в бізнесі. Якщо до тренінгу не було розуміння, як важливо просування сайту для підвищення продажів, то тепер слухачі тренінгів планують відкласти всі справи та сконцентруватися на інтернет-маркетингу, щоб у новому сезоні збільшити кількість продажів і прибутку.

- Те, що такий тренінг потрібно пройти кожному керівнику - 100 відсотків! Ми займаємося виробництвом і робимо акценти на якість продукції, на технології, але часто не знаємо, яким чином грамотно донести те, що ми робимо, нашим потенційним покупцям. Коли ми даємо інформацію через ті ж сайти, соціальні мережі, створюється враження, що цього достатньо. Завдяки цьому тренінгу ми побачили, що наш сайт, який працює 6 років, реально взагалі не був представлений у віртуальному інформаційному просторі, ніякої інформації про нас не було, нас можна було знайти тільки за назвою компанії. Фактично ми не змогли донести в Інтернеті-просторі про те, що ми існуємо та яку продукцію виробляємо, - каже виробник гідролатів і ефірних олій, директор ТОВ «Натуральні есенції» Інеса Крашевец-Любченко. - За кілька днів на тренінгу я побачила свої можливості, вже практично змінила положення нашого сайту в мережі Інтернет. Дуже багато інструментів просування бізнесу я отримала кейсом, у мене з'явилися нові можливості і це дає мені повноваження і делегувати роботу вузьким спеціалістам, і перевірити якість і терміни, за які можна виконати цю роботу.

Інеса Крашевец-Любченко, виробник гідролатів та ефірних олій

Нагадаємо, що клієнти UHBDP можуть отримувати консультації ізраїльських фахівців завдяки взаємодії Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва з Ізраїльським центром міжнародного співробітництва в сфері розвитку (MASHAV).