Група «Херсонські бджолярі» – мед натуральний з власної пасіки» активно почала свою роботу з вересня 2019 року в рамках співпраці із Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва. Складається група з 11 херсонських виробників, продукцію яких можна замовити на med.ks.ua .

Борисовський Олександр, лідер групи, бджоляр із 4-річним стажем за покликанням душі! Він має 30 бджолосімей, виробляє акацієвий, травневий, квітковий та соняшниковий мед. Обожнює свою справу, знає про неї все та своєму успіху він завдячує саме UHBDP. Саме Олександр побачив проблему пошуку ринку збиту в регіоні, в якому мед виробляють безліч бджолярів.

Бізнес-модель групи "Херсонські бджолярі" змінилася після візиту бджолярів до Польщі, який було організовано за підтримки Проекту. Там пасічники побачили на власні очі, що кооперація, то є рушійна сила. Досвід роботи польських бджолярів надихнув робітників меду Херсонщини. Після поїздки в Бельсько-Бяли вони повністю змінили свій підхід до медового бізнесу. Якщо раніше вони продавали за невисокою ціною мед трейдерам, які далі експортували його, то тепер було вирішено гуртуватися, просувати власний продукт на внутрішньому ринку. Наразі мед, фасований у невелику тару, знаходить своїх споживачів на внутрішньому ринку. А пасічники посилюють кооперацію, яка приносить як матеріальне благо самим виробникам, так і здоров’я місцевим мешканцям.

«Ми побачили наскільки там все об'єднані, наскільки все це працює саме в об'єднанні і приїхавши в Херсон вирішили скооперуватися. І ось тоді це дійсно вийшов бізнес. На сьогоднішній день це і бізнес і хобі. Ось ця перевага роботи в групі. Що при відсутності ціни експортерів і ціни оптової закупівлі на мед ми можемо сказати, що це бізнес, який приносить прибуток.»

Бджолярі об’єднали великий асортимент медів, бджолопродуктів під торговою маркою «Херсонські бджолярі» й вийшли на кінцевого покупця. Так як один бджоляр сам по собі не може гарантувати покупцеві стабільні продажі та не може гарантувати різноманіття товару, групою було вирішено виробляти окремі групи товару різними бджолярами – один виробляє настоянку для молі, інший виготовляє прополіс або маточне молочко тощо. Таким чином група бджолярів змогла задовольнити попит серед усіх верств населення та розширити свою базу покупців. Завдяки ярмаркам, які вони почали проводити з 2019 року, більшу частину меду почали продавати в роздріб і прибуток, відповідно, став більше.

Бджолярі переконалися, що бджільництво може бути вигідним, якщо до нього ставитися як до бізнесу, опрацьовувати каналі збуту й обирати найприбутковіший.

Періодично почали проводити заходи для бджолярів в місті Херсоні, а також районах, таким чином вони отримували свого роздрібного споживача. Також групою за допомогою спеціалістів проекту були розроблені онлайн-майданчики для продажу меду та продуктів бджільництва у Facebook.

«За 4 роки бджільництва я не мав такого розуміння, скільки я маю за 1,5 року, з того часу, як я почав роботу з проектом. Ми як група можемо робити закупівлі. Закупівлі обладнання, закупівлі реманенту по Е-ваучера проекту. Ми всім цим користуємося».

Також група змогла долучити до своїй діяльності фермерів, що ведуть діяльність навкруги. До «Херсонських Бджолярів» почали звертатись за допомогою в запилені рослин. Фермери, побачивши вигоду в такому виді взаємовідносин з бджолярами, неодноразово користувалися послугами запилення. Фермер отримує приріст врожаю близько 20% за рахунок перехресного запилення. І крім бджіл з цим ніхто не може впоратися. Група бджолярів при цьому отримує додатковий вид прибутку, ранній розвиток сімей, ранні бази білка для розвитку сімей бджіл.

З початком карантину «Херсонські бджолярі» організували продажі з доставкою меду по Херсону.

Група бджолярів сумісно з громадською організацією «Земля Таврії», провели дослідження та виявили, що їх мед найчастіше купують саме пенсіонери. А у карантин, коли є обмеження на пересування, людей на медовому ярмарку не багато, тим більше літніх. Ось бджолярі й оголосили акцію – мед з доставкою до порогу від 3-х літрів. Більше того, розуміючи фінансове становище пенсіонерів, вирішили для них зробити безкоштовну доставку.

«Мед можна було замовити за телефоном, що був вказаний у газетній статті. Херсонців цікавив асортимент, вони просили поради щодо вибору меду. Дехто несміливо питав, чи можна замовити не 3 л меду, а лише один. Бджолярі прийняли рішення обов’язково задовільнити кожне замовлення літніх людей».

Так, за перший тиждень квітня вдалося продати 120 л меду, з них 50 л – 34-м пенсіонерам. Літні люди отримали корисні солодощі, не виходячи з дому. У період карантину для них це дуже важлива допомога. Завдяки такій акції бджолярі отримали новий канал збуту, а пенсіонери – турботу та мед.

Подальші плани в групи грандіозні. В цьому році вони спробували працювати на запиленні - це виявилось дуже перспективно.. Також планують розширювати асортимент товару, поставляти якісний натуральний продукт споживачеві, не обмежуватися Херсонським регіоном, виходити на ринок України, а в подальшому й на експорт.

«Ми почали постачати продукцію свою в магазини, почали торгувати через Facebook та ми всюди намагаємося брати участь. Ми всюди про себе заявляємо, що ми є, ми херсонці, ми свої, ми даємо вам свій якісний мед».

Історія

Промо