Проте гроші не тільки в меді, але і в продуктах бджільництва, якими сьогодні, за великим рахунком, ніхто не займається. Про це 16 грудня під час семінару для учасників проекту UHBDP у Миколаєві заявив голова Спілки пасічників України Володимир Стретович.

[widgetkit id=393]

- В Україні близько 400 тисяч пасічників, втім, ця цифра приблизна. Динаміка розвитку українського бджільництва така, що багато людей приходить в бджільництво, а наука - інститут бджільництва - не забезпечує тим, чим повинна забезпечувати: давати новації, алгоритми, технології. Адже все розвивається, а ми залишаємося у вчорашньому дні. Вал є, а якості немає, - каже Володимир Миколайович.

Що пасічникам заважає в багатомільйонній державі відкрити лабораторію, створити групу та провести препарат органічного походження проти кліща Варроа? Про це риторично запитував голова Спілки пасічників України й тут же відповідав: «Наша роз'єднаність».

Влада, наука, пасічники - в цьому трикутнику, як вважає Володимир Стретович, потрібно знайти порозуміння. Спілка вже почала активно працювати з Міністерством аграрної політики та продовольства України. Міністерство погоджує всі свої рішення, які стосуються бджільництва зі Спілкою. Планується спільна акція: у День Землі запросять всіх пасічників вийти та посадити акації, щоб в Україні зберегти можливість збору акацієвого меду. Зараз, на жаль, це дерево твердої породи вирубують для опалення будинків.

Процес реєстрації пасік повинен наблизити Держпродспоживслужбу до проблем бджільництва. Володимир Миколайович говорив і про те, що ветеринарний паспорт на пасіку повинен бути у кожного пасічника, а інакше немає розуміння ситуації, ніхто не знає, скільки у нас пасік, де вони знаходяться й у кого, скільки бджолосімей, яка у них продуктивність, яка потрібна допомога.

- Завдання Спілки зробити так, щоб держава поважала бджолярів і знала, якщо Спілка вимагає, то робіть, бо краще, ніж пасічник, який стоїть біля вулика, продає інвентар, займається збутом, ніхто не знає, які проблеми є в бджільництві, - говорив Володимир Миколайович.

Під час зустрічі була порушена тема збереження бджіл в умовах інтенсивного землеробства. Глава Спілки пасічників України підкреслив, що в світі там, де цвітуть поля, ніхто не додумається застосовувати інсектициди та подібні препарати. Щоб не нашкодити бджолі, в цивілізованих країнах обробку полів проводять вночі. До цього потрібно прагнути й українським фермерам.