Завдяки Проекту Ганна Ганжул перетворила улюблену родинну справу в бізнес. На земельній ділянці в шість соток родина вже декілька поколінь займалася вирощуванням яблук, виключно для особистого використання. А зараз це успішний корисний напрямок, результатом якого може скористатися кожен бажаючий.

Матір Ганни, Щегельська Ганна Юріївна, яка також є учасницею проекту UHBDP, досить творча особистість, яка завжди намагалася споживати якомога більше натуральних продуктів. Саме вона відкрила цікавий рецепт виготовлення яблучного оцту, який з часом почав користуватися попитом.

Регулярне вживання яблучного оцту сприяє зниженню рівня холестерину в крові, що допомагає уникнути виникнення інфарктів та інсультів. Крім цього зміцнюються стінки судин, поліпшується кровообіг, знімаються спазми. Також даний засіб благотворно впливає на серцевий м'яз, сприяючи його правильному скороченню. На основі яблучного оцту можна приготувати ароматні суміші для додавання в заправки салатів або маринадів. Можна використовувати будь-яку зелень, приправи за смаком.

Але одного виготовлення цього смачного та якісного продукту не достатньо задля отримання високого доходу. Родині Ганни потрібно було знаходити нові ринки збуту, вчитися продажам, ефективному веденню діяльності. У нагоді став Канадський проект UHBDP, заходи якого як раз направлені на надання інформації виробникам, які прагнуть навчатись та розвиватись.

«Я дізналася про заходи Проекту, де можна було удосконалити свої знання і запропонувала матусі відвідати їх. Саме після навчання на цих заходах ми створили такий варіант яблучного оцту, який почали продавати», - розповіла Ганна.

Через спілкування з представниками фонду «Ласка», який є партнером Проекту в Миколаївській області, Ганна дізналася про можливості канадського проекту, до якого приєдналася не тільки Ганна, а й її мати Ганна Юріївна. Вони відвідують багато тренінгів, семінарів, були присутні на навчанні Ізраїльських спеціалістів. Все це не лише вдосконалило їх знання, а й допомогло в розвитку власної справи.

Після тренінгу по маркетингу Дмитра Душейка зробили ребрендинг етикетки, створили історію з урахуванням усіх порад спеціаліста та оновили сторінку в Інстаграм, що помітно відобразилося на розвитку бізнесу та зростанню продажів продукції.

Також відвідували тренінги по бізнесу, продажу, агрономії – всі вони виявилися дуже корисними і внесли свій внесок в розвиток справи.

«Я - юрист за освітою, моя мама має медичну освіту, саме тому ми плануємо виготовлення виключно лікувального продукту. Власних знань не вистачало для швидкого розвитку бізнесу, тож ми дуже вдячні спеціалістам Проекту, які допомогли систематизувати усю набуту на Проекті інформацію», - говорить учасниця Проекту.

Ганна Ганжул досить креативна довірлива людина, тому з самого початку мала великі надії на проект UHBDP і не помилилася. Він подарував родині нову сторінку в їх житті і саме з ним вони планують подальшу свою діяльність. Зараз працюють над новим напрямком – вирощування винограду. Поки що це невеликі обсяги, але є бажання розвиватися: відвідують відповідні навчання і дізнаються про всі тонкощі культури.

Організатори Проекту познайомили з успішними фермерами, які займаються виноробством, подають гарний приклад. Родина вже закупила нові сорти винограду і працює над їх вирощуванням, а результат роботи можна буде побачити через декілька років.

«Ідея виготовлення оцту народилася саме завдяки матусі, яка піклується про здоров’я свої родини і контролює приймання харчової добавки, від якої всі бачать певний результат. Але все це відбувалося виключно в колі своєї родини і знайомих, а завдяки Проекту зрозуміли, що можна цей продукт продавати.»

В Ганни та її матері вже є клієнти, які реалізують яблучний оцет в магазинах, як крафтовий продукт. Зараз він продається під назвою «Секрети Клеопатри», але завдяки навчанню жінки вирішили переробити цю концепцію і створити новий бренд під назвою «Behealthy». Досвід показує, що не всі готові його споживати, як харчову добавку. Тож виробниці наголошують, що він також має позитивний ефект для покращення росту волосся, і може бути використаний в якості ополіскувача. Тому зараз вони працють над лінією «Behealthy», тобто оцту для волосся. Вони проаналізували ринок, а саме такі відомі бренди, як Yves Rocher та інші, які також виготовляють оцет для волосся із натуральних речовин. Допрацювали свій продукт і мають вже тестовий варіант продукції. Але поки що не замовили великий обсяг тари для нової продукції. Планують скоро запустити новий товар в продаж.

Як показує практика, свого яблучного саду не вистачає, тому Ганна та її матір використовують принцип кооперації з сусідами, тому що впевнені в якості придбаної продукції. Вони позиціонують виробництво тільки з натуральних компонентів.

Проект UHBDP став дуже корисним для Ганни, особливо в тому, що він співпрацює з ОТГ. Після відвідування тренінгів, на яких Ганна не лише отримує знання, а й має змогу обмінюватись успішним досвідом, вона відчуває натхнення додаткову мотивацію.

«Дуже радує і надихає, коли люди, завдяки Проекту об’єднується і створюють нові продукти, які стають основним джерелом доходу. Дуже важливий Проект і він має потребу в подальшому існуванні», - з захопленням говорить Ганна Ганжул.

За цей рік родині Ганни Ганжул вдалося реалізувати приблизно 200 екземплярів продукції, які були виготовлені в умовах домашнього виробництва за допомогою спеціального обладнання. Саме завдяки Проекту мати Ганни Ганжул, Ганна Юріївна, має можливість займатися улюбленою справою і приносити користь суспільству.