[widgetkit id=486]

Цього року на форумі говорили про агротехнології, техніку для механізації виробництва, насіннєвий матеріал та селекцію, хвороби та ЗЗР, збут.

Форум зібрав 270 учасників із 10 областей України, 21 сервіс-фірму та кращих спікерів у галузі виробництва часнику. Було цікаво, корисно та жарко!

Розпочали форум привітальними словами Володимир Терновський, заступник менеджера проекту UHBDP, та Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії». Вони презентували роботу проекту, мету його діяльності та основні форми співпраці із сільгоспвиробниками.

Володимир Власенко, голова Асоціації виробників часнику України привітав організаторів та доповів про проблеми насінництва у галузі виробництва часнику. Зокрема, він зазначив, що якісний насіннєвий матеріал – запорука гарного врожаю, відсутності хвороб та прибутковості господарства.

- З 200 тис. га часнику в країні 50 тис. припадає на Херсонську область. Дуже важливо, що наш часник здоровий і якісний», - повідомив він.

Також Володимир Власенко зазначив, що Асоціація готує законопроект з сертифікації посівного матеріалу для часнику. Приємним сюрпризом було вручення керівнику господарства ТД «Зоря плюс» Сейрану Яковлєву подяки від Всеукраїнської асоціації за активну участь у розвитку галузі.

На форумі було презентовано товари та послуги сервіс-фірм, що співпрацюють із фермерами, зокрема учасники отримали консультації щодо водорозчинних добрив, крапельного зрошення, послуг з переробки часнику та цибулі, ЗЗР та механізації виробництва.

Актуальний запит учасників проекту – агротехнологія в польових умовах. Саме тому програма форуму містила доповіді агрономів на полі часнику та цибулі. Детально була викладена інформація про підбір насіннєвого матеріалу, схему посадки рослин, систему та графік живлення, ЗЗР та особливості їх використання. Також була демонстрація сучасної техніки: дощувальних машин, капалок, сіялок, тракторів, комбайнів та навантажувачів. До речи, частина техніки була ексклюзивна, адже всі мали нагоду побачити дощувальну машину на сенсорному управлінні Reinke, телескопічні навантажувачі Manitou, а також сівалки та копалки часнику від світового лідера виробництва техніки Zokapi (Іспанія). Учасники задавали питання щодо особливостей агротехнології на полі, використання ЗЗР та добрив, схем висіву, норм поливу тощо.

Конкурс «Розмір має значення» на найбільшу цибулину виявив найкращі та найбільші зразки продукції. Переможці-рекордсмени форуму:

Усі учасники конкурсу отримали призи від сервіс-фірм – добрива, тензіометри та компост. Чекаємо на нові рекорди!

Панельна дискусія відбулася у формі перемовин, диспутів та розміркувань серед учасників. До її складу увійшли представники переробників, експортерів, закупівельників, виробників тощо. Модератор панелі Ганна Морозова, представник Департаменту Міністерства АПК, задавала гострі питання, що стосуються проблем галузі та шляхи їх подолання, а учасники висловлювали думки щодо можливої державної підтримки виробництва, сертифікації та брендування, говорили про те, що потрібно, аби вийти на міжнародні ринки, як можна заробити на часнику та цибулі та максимально ефективно використовувати Інтернет для продажів.

Підвищена зацікавленість Форумом «Часнику та цибулі на Херсонщині» є показником актуальності теми виробництва часнику та цибулі, тож всі зацікавлені, завдяки співпраці із Проектом UHBDP, мають доступ до корисної інформації та контактів, аби підвищити прибутковість свого господарства та регіону взагалі.

Організатором Форуму виступила ГО «Земля Таврії», головний спонсор - Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).