У грудні минулого року майбутня лідерка групи виробників – Ірина Савіна (м. Балта, Одеська область) – почула історію створення об’єднання виробників «Магія Ягід» (с. Рибальче, Херсонської області), яку розказала в Фейсбуці фермерка-лідерка Ірина Савченко. Це був промо-ролик, який спеціально створив UHBDP для об’єднання виробників, щоб просувати їхню продукцію.

[widgetkit id=575]

Ірина з м. Балти так надихнулася історією Ірини із с. Рибальче, що теж захотіла вийти на подібний рівень роботи. Адже у них аналогічна з «Магією Ягід» сфера діяльності – вирощування cуниці садової!

Тож, Ірина Савіна знайшла сайт канадського проекту UHBDP та звернулася до кол-центру з бажанням стати клієнткою Проекту і отримати доступ до знань, які дозволять розвивати бізнес. Утворилася нова група фермерів, яка взяла участь у черговому грантовому конкурсі для груп виробників від UHBDP. Учасниками групи є члени однієї сім'ї – чоловік Федір і дружина Ірина Савіни, а також їх старший син Олександр і мати чоловіка Анастасія. Спільно вони обробляють три ділянки відкритого ґрунту загальною площею 1,36 га. Вся площа зайнята насадженнями суниці садової. В "гарячий" сезон, коли не вистачає робочих рук, у міру сил їм допомагає дружина старшого сина і молодші сини-школярі.

У цьому сезоні група збільшила площу оброблюваної землі ще на 2 га за рахунок нової ділянки, яку виділила родині місцева ОТГ. Голова ОТГ зацікавлений у розвитку ягідного бізнесу, щоб залучити до вирощування якомога більше місцевих жителів. В долині річки Кодима традиційно вирощували ягоди, переважно суницю садову та малину, і відродження цього виду діяльності – є одним із пріоритетних завдань місцевої адміністрації, адже ягідний бізнес дасть можливість працевлаштувати та забезпечити доходами значну кількість жителів сільської місцевості. До того ж, гріх не використати гарні місцеві природно-кліматичні умови.

Крім вирощування ягід, сім'я Савіних також бере участь у розвитку місцевого агро-туризму. Вже чотири роки поспіль в сезон збору врожаю суниці до них в господарство приїжджають сім'ї з дітьми з довколишніх міст: Балта, Кодима, Подільськ. Дорослі та діти відпочивають на природі та збирають врожай ягоди.

Надихнувшись історією учасників UHBDP «Магія Ягід», а також ознайомившись завдяки Проекту з іншими виробниками суниці, а саме з сім'єю Лагузен з Кілії, Савіни поставили перед собою чіткі плани розвитку власного господарства на найближчі кілька сезонів.

По-перше, перед групою виробників стоїть завдання перейти на більш прогресивні технології вирощування полуниці – на штучно сформовані грядки (бугри). Щоб впоратися з цим завданням, сім'ї необхідно придбати додаткову техніку – трактор і навісний грядообразовувач, адже мотоблок, яким володіє господарство, вже мало чим тут допоможе, ще й з урахуванням збільшення площі оброблюваної землі.

По-друге, паралельно з переходом на нову технологію вирощування необхідно вдосконалити систему поливу. Одне радує, що води в долині річки Кодима досить! У планах фермерів – установка мобільного блоку енергопостачання для насосів на основі сонячних батарей.

Далі необхідно буде обладнати наявне приміщення з потужним кондиціонером для охолодження, сортування та короткострокового зберігання ягоди. Охолодження та фасування ягоди в євро-тару дозволить транспортувати тапродавати продукцію на більш віддалені і більш дохідні ринки, а також виходити на нові канали збуту, наприклад, магазини.

А в перспективі сім'я Савіних мріє про власну переробку некондиційної ягоди, а саме: виробництво джемів та конфітюрів.

Можна тільки порадіти цілеспрямованості учасників групи та побажати їм успіху в участі в грантовому конкурсі для груп виробників плодоовочевої продукції UHBDP.