Після одного з агрономічних заходів Олександр Червоний та його агроном погодилися на експеримент, який провели разом із VCD-спеціалістом проекту UHBDP Валерієм Федоренком. Експеримент з вирощування батату.

Батат – цікава культура! Всі частини рослини (пагони, листя, коренеплід) – їстівні. Батат у півтора рази калорійніший за картоплю та містить більше калію та заліза, тому в усьому світі він є шостим за важливістю з продуктів харчування. Щорічно в світі виробляється більше 105 мільйонів метричних тонн, адже його можна культивувати в районах з граничними умовами вирощування: сухі періоди, поганий ґрунт.

Але наскільки ця культура перспективна для півдня країни? Чи здатний український фермер отримати прибуток від виробництва батату? Чи є попит на батат серед наших споживачів?

Експеримент показав: дослідне поле у 2 га дало середній врожай, але виявилося, що виробництво батату потребує дуже великих витрат часу, праці та коштів. Як свідчать учасники досліду, батат, дійсно, добре росте в південних кліматичних умовах, але він має так багато особливостей догляду, що сума всіх витрат не покрила вкладених зусиль. А головним питанням залишається канал збуту цієї культури: не всі споживачі готові до новинок на ринку та купувати батат у значному об'ємі.

Лідер групи, агроном та учасники довели: нішеві культури потребують детального аналізу та розрахунків, особливо це стосується собівартості, ціноутворення та пошук каналів збуту. Висока ціна нішевих культур – не є гарантією високих прибутків.

Розвиток та пошук нестандартних рішень – одна з переважних рис лідера, тому чекаємо на нові експерименти.