Овочі з Калаглії, які вирощує група еко-фермерів, зацікавили «Лавку Традицій» всеукраїнської мережі «Сільпо». Зараз йдуть переговори про постачання пробних партій свіжої продукції.

Група фермерів із села Калаглія (Овідіопольська ОТГ Одеської обл.) об'єднує тих, хто свідомо використовує у виробництві своєї продукції технології, дружні до навколишнього середовища. Вони дотримуються балансу між використанням біологічних препаратів та внесенням мінеральних добрив, а також максимально адаптують до свого виробництва сучасні еко-технології - це їм вдається з успіхом! Якість продукції групи вже давно оцінили гуртові закупівельники з Одеси та Києва.

[widgetkit id=579]

З точки зору рентабельності сильною стороною організації виробництва є інтенсивне використання наявних у розпорядженні фермерів ділянок землі. Члени групи встигають виростити за сезон три обігу продукції на відносно невеликих площах закритого ґрунту. У березні-квітні, після збору врожаю першого обороту - а це був ранній редис - фермери займалися підготовкою ґрунту до другого обороту. У кожну теплицю завезли суміш спеціально підготовленого компосту й агроперліту, а також внесені в ґрунт біопрепарати. У другому обороті учасники групи вирощують баштанні культури та томати.

У теплицях, де висаджені томати, для природного запилення рослин використовують джмелів. Маленькі пухнасті трудівники гарантують 100% запилення всіх квітів, що розпустилися, а це - запорука відмінного врожаю!

З огляду на торішню навалу на Одеський регіон підступного шкідника помідорів - метелика Тута Абсолюта, фермери завчасно захистили свої теплиці спеціальними ізраїльськими сітками з розміром комірки в 55 меш, і розставили феромонні пастки. У битві з непроханими гостями використовують і генератор туману. Пристосування дозволяє розпорошувати засоби захисту у вигляді густого туману, який буквально обволікає листя рослин з усіх боків. Така технологія набагато ефективніше традиційного обприскування: шанси метеликів відкласти життєздатні личинки на захищений лист зводяться до мінімуму. Але саме сітки є найважливішим елементом захисту. Вони допомагають фізично зупинити 90% комах, які можуть мати різний рівень резистентності до препаратів, навіть розпорошеним за допомогою туману.

Варто відзначити, що крім передових агрономічних технологій група виробників з Калаглії успішно освоює й методи просування своєї продукції в онлайн-просторі. Завдяки навчанню в рамках програми IDRW 2020 (від Проекту UHBDP) учасниця групи Наталя Чернієнко отримала практичні навички комплексного інтернет-маркетингу. В результаті в Фейсбуці оптимізовані сторінки ферми і групи.  Також зараз йде підготовка до тестового запуску сайту. Використання цих інструментів дозволить фермерам продавати свою продукцію онлайн на всій території України.

Бути успішним у розумінні учасників групи - це значить бути в тренді, йти в ногу з сучасними технологіями та бути в гармонії з навколишнім середовищем!