Полив садових рослин та кущів буває непростим завданням в посушливий період. Розгалужена коренева система, яка заглиблюється на досить глибоку відстань від поверхні часто потребує серйознішого рішення, ніж просто прокладання крапельної трубки.

Для тих, кому актуально дізнатися про полив у закритому ґрунті, радимо подивитися про полив у теплиці. У цій статті ми розглянемо кілька прикладів сучасних підходів у зрошенні кущів та дерев.

Trickle ring - це круговий краплинний зрошувальний прилад, який рівномірно розподіляє воду навколо основи дерева або куща. Приєднаний до водогону за допомогою садового шланга або адаптера для трубного з'єднання, Trickle ring може бути вбудований в зрошувальну мережу, яка одночасно поливає багато рослин. Завдяки цьому приладу, ґрунт буде насичуватися водою, зводячи до мінімуму поверхневий стік та втрати внаслідок випаровування. Цю технологію досить просто повторити самостійно: якщо ви використовуєте гнучку крапельну стрічку, її можна пустити кільцем навколо стовбура дерева або куща. Диаметр такого кільця можна підібрати самостійно, в залежності від потреби рослини у зволоженні та посухи. Зверху стрічку можна замульчувати соломою та додатково знизити витрати від випаровування.

Поліпропіленовий ковпак Mitra

Ізраїльська компанія Tal-Ya виготовляє унікальну запатентовану систему Mitra, яка накриває поверхню ґрунта навколо рослини, спрямовуючи воду та добрива безпосередньо до кореня, захищаючи землю навколо кореня від бур’янів та екстремальних температур.

Ребриста форма дозволяє спрямовувати атмосферні опади безпосередньо під стовбур, а також забезпечує утримання вологи під установкою.

Компанія Tal-Ya зазначає такі результати від запровадження установки:

Продукт Tal-Ya вже обслуговує ферми у всьому світі. Інвестиції фермера в цей продукт, як правило, повертаються протягом сезону за рахунок економії води та добрив, а також збільшення врожаю. Сьогодні цей продукт можна замовити в інтернеті.

Tree T-pee

Tree T-pee (або агроконус) – це пластиковий кожух, що розроблений в США. Цей прилад має подібні функції до ковпака Mitra. Він також встановлюється навколо стовбура саджанця дерева та виконує роль захисної оболонки, попереджає випаровування вологи, пригнічує бур’яни, дозволяє простіше видаляти бур’яни механічним шляхом, які ростуть поруч з конусом без загрози пошкодити саме дерево. Це знижує потребу у гербіцидах, які попри свою ефективність можуть завдавати значної шкоди здоров’ю людині та негативно впливають на довкілля.

Вертикальні трубки для глибинного поливу

Ще одним досить цікавим типом поливу з нами ділиться Татьяна Шмаглюченко, учасниця проекту UHBDP. На своєму винограднику вона стикнулася з проблемою важких ґрунтів, які дуже повільно пропускають воду в кореневий шар. Рішення цієї задачі знайдено у застосуванні вертикальних пластикових трубок, які встановлюються у прикореневій зоні виноградника на глибині 40 см. Завдяки цьому, на перший погляд, простому лайф-хаку, полив здійснюється більш рівномірно та знижує ризики випаровування вологи з поверхні. Крім того, вода потрапляє саме до виноградного коріння та не витрачається даремно на потреби бур’янів.

Напишіть у коментарях, які ви використовуєте засоби поливу та що показало найвищу ефективність у вашому господарстві.