- Тема використання локальних продуктів в ресторанах дуже актуальна. Імпортні продукти коштують величезних грошей, і доводиться викручуватися різними способами, - розповідає Сергій Багненко.

Сучасні ресторани потребують сотні найменувань товарів, про які ми, споживачі, раніше і не чули. Це - різні види салатів і зелені, мікрогрін, перець чилі сорту Халапеньо, картопля для приготування фрі, в'ялені томати, консервовані томати без шкірки у власному соку (для соусу в піцу), мариновані сливи й огірки. Ще кілька років тому ресторани купували імпортну продукцію, але зараз актуальне завдання - зниження собівартості страв і підвищення доходів. Місцеві дрібні виробники овочів і фруктів, як ніхто інший, могли б зайняти цю нішу і взаємовигідно співпрацювати з HoReCa - готелями, ресторанами, кафе.

- Дайте нам можливість це купити! - волала до виробників, що сиділи в залі, Юлія Боровик. - Сьогодні наші клієнти спробують незвичайні овочі, фрукти в ресторані, а завтра вони будуть шукати ці продукти в супермаркеті або на ринку. Це своєрідне просування вашої продукції.

Фермери в принципі готові вирощувати потрібні сорти овочів, фруктів, зелені, але побоюються проблем зі збутом, адже товар специфічний, його рідко запитують. Юлія Боровик вважає, що співпраця дрібних виробників і рестораторів - це експеримент, але виграє той, хто ризикне першим взяти участь в ньому.

Ресторани потребують регулярних поставок набору плодоовочевої продукції в невеликих обсягах - це виклик не для агрохолдингів, а саме для групи дрібних виробників.