Забезпечуючи цих комах домівками, можливо сприяти збільшенню їх чисельності після заселення. Тож коли прийде весна, на службі у фермера буде ціла армія запилювачів, серед яких є паразити та хижаки, що знищують небажаних шкідників у вашому саду.

5 причин для створення домівок для комах

  1. Підвищення врожайності. Збираючи нектар і пилок, комахи забезпечують перехресне запилення, чим значно підвищують врожайність культур. Найкращих результатів досягають ті фермери і фермерські господарства, на посівних ділянках яких встановлені пасіки. Відповідно, чим більше комах запильників, тим більша кількість отриманої плодово-ягідної продукції. Це правило буде працювати і з подібними домівками для комах.
  2. Зміна свідомості у питаннях захисту рослин. Деякі комахи викликають у людей огиду або відразу, це створює ментальний бар’єр на шляху до використання дружніх помічників. Іноді їх незвичайна зовнішність відлякує нас. Більше того, люди переймаються через нестачу досвіду, бо не знають їх життєвих циклів, існують також побоювання щодо укусу або жала. Створюючи домівку для комах, ви зможете спостерігати за тим, як вони живуть. Як тільки ви зрозумієте фізіологію життя цих істот, то, ймовірно, будете менше боятися їх, коли вони з'являться у вашому саду чи городі.
  3. Зменшення використання шкідливих ЗЗР. Основна мета створення домівок для корисних комах – превентивна боротьба зі шкідниками природніми методами. Якщо цю практику комбінувати з використанням біологічних засобів захисту, можливо розробити інтегрований захист рослин на основі превентивної дії, тобто завчасних обробок біопрепаратами. Детальніше про найпоширеніших комах-хижаків, що допомагають в агровиробництві.
  4. Корисні комахи потребують турботи. Багато хто з запилювачів вашого саду є комахами-одиночками, такі як метелики, джмелі, сонечка і одиночні бджоли. Ці комахи не живуть у колоніях, тому повинні знаходити тепле, сухе місце, щоб будувати свої гнізда і зимувати. Оскільки людство займає дедалі більше природних просторів, комахи втрачають місця свого природного гніздування та зимівлі. Великі аграрні господарства знищують величезні ареали проживання, перетворюючи природні ландшафти на аграрні, де найчастіше вирощують монокультури – ідеальні умови для розвитку певного виду шкідника.
  5. Елемент ландшафтного дизайну. Домівки для комах можуть бути виготовлені з придбаних матеріалів або побудовані з підручного приладдя, що є на вашому городі чи господарстві. Для цього підійде солома, очерет, різні трубчаті стовбури з деревини, цегли та інші природні матеріали. У багатьох випадках вони можуть бути цікавим додатком середовища, який буде нести функціональність та красу.

Як створити домівку для комах?

Перш ніж розпочати роботу, варто врахувати кілька речей. Не всі комахи шукають однакові отвори, коли мова заходить про матеріали для гніздування або зимівлю. Деякі люблять дерево, інші віддають перевагу листям чи обирають каміння. Освітлення та температура теж відіграють важливу роль, оскільки деякі комахи потребують сонячних теплих місць, в той час як інші люблять прохолодне, тіньове житло. Отже, перш ніж обирати матеріали та місце розташування майбутньої споруди подумайте, який тип комах ви плануєте заселити.

Оберіть місце розташування

Залежно від розміру домівки для комах, готова споруда може бути досить важка. Тому розміщуйте її на рівній ділянці, яка відкрита зі всіх сторін. Це наддасть комахам можливість літати у всіх напрямах та покрити максимальну площу саду чи городу. Переважна більшість комах, які роблять будинок, віддадуть перевагу прохолодному, тіньовому місцю. В ідеалі, розміщення поряд будь-якого водного об’єкту, такого як ставок або річки, буде приваблювати комах краще. Якщо ви можете розташувати структуру так, щоб одна сторона була на сонці, а інша –  в тіні, ви зможете залучити різноманітних комах, що будуть корисними у вашому агровиробництві. Пам’ятайте, якщо ви використовуєте феромонні або інші типи пасток, намагайтеся розміщувати домівки на максимальній дистанції від них, ліпше у шаховому чи сотовому порядку. Більше про пастки від шкідливих комах.

Матеріали для побудови домівки

Використання натуральних матеріалів допоможе привернути увагу комах, тому що вони будуть найбільш схожими на те, що вони шукають. Рекомендується використовувати дерев'яний, цегляний або кам'яний каркас, оскільки він буде достатньо міцним для підтримки структури та його вмісту. Вони можуть бути побудовані з цегли, 2-х-4-х або старих піддонів. Форма менш важлива, ніж те, чим ви її заповнюєте. Важливо розуміти, що навіть невеликі домівки мають більше користі, ніж їх повна відсутність. Встановити їх можна у міжрядді культур та навіть прив’язати до дерева.

Якщо ця стаття була цікавою, у наступній ми розкажемо де в Україні можна придбати таких комах та як привабити корисних комах з навколишнього середовища самотужки.