Питання:
Чи будуть припинені процеси безоплатної приватизації після відкриття ринку землі?

Ні, відкриття ринку землі не передбачає відміни безоплатної приватизації земель державної і комунальної власності. Ви і надалі матимете можливість реалізації свого права на безоплатну приватизацію земель.

Статтею 14 Конституції України гарантується право власності на землю. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Частиною 1 статті 81 Земельного кодексу України визначено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Відповідно до частини 1 статті 121 Земельного кодексу України, встановлено норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, а саме:

Частиною 4 статті 116 Земельного кодексу України, передбачено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.


Відповідь було надано Приватним підприємством Legal Partner у рамках співробітництва з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва. З питаннями можна звертатися на комерційній основі за телефоном +38 068 291 18 44 та на пошту office@legalpartner.com.ua.


Як приватизувати земельну ділянку? Перегляньте відео Шість кроків для приватизації земельної ділянки.

Матеріали з офіційного YouTube каналу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.


Є питання? Пишіть нам на Лінію по земельним консультаціям.