Виявляється, що поєднання сонячної погоди вдень і низької температури вночі змушує червоніти кукурудзу. Зроблені на світлі вуглеводи повинні до вечора відправитися під землю, в корінь. Але через холод коріння «лінуються» і не забезпечують своєчасного відтоку вуглеводів з листя. Рослини кукурудзи дуже економні і намагаються максимально зберегти здобуті ресурси. Тому знаходять місце для зберігання глюкози в листі, включаючи її до складу антоціанових пігментів.

Зазвичай кукурудза червоніє в фазі від 3 до 6 листків. А потім «переростає» цю проблему. А якщо ні? Чи викличе червоне явище втрати врожаю?

Зниження врожаю викликає не симптом, а причини почервоніння. Якщо коренева система тривалий час піддається впливу стресів: переущільнення грунту, дефіцит кисню, фітотоксичну дію гербіциду, то рослина буде неминуче відставати в розвитку. І, відповідно, зменшиться врожайність. Тому, слід дивитися на корінець.

Підраховано, що з загальної кількості пестицидів, що застосовуються для боротьби з бур’янами та шкідниками, тільки дуже невелика частина (<0,1%) фактично досягає ділянок дії, причому більша частка втрачається в результаті дрейфу розчину, стікання з листової поверхні, висихання або фотодеструкції. Для підвищення ефективності агрохімікатів до активного інгредієнту додають допоміжні речовини – ад’юванти, які полегшують застосування, змішування компонентів та забезпечують стабільність робочого розчину, підвищують ефективність діючої речовини, що наносяться на листкову поверхню рослин за рахунок покращення властивостей змочування, розтікання, утримання, проникнення та зволоження. Все про види ад’ювантів та особливості їх застосування читайте в рубриці «Добрива».

Мейнстрімом останніх років на ягідному ринку є лохина. Лохина (чорниця високоросла Vaccinium corymbosum) — культура для ринку нова. Але їй пощастило «успадкувати» частину історії і популярності дікорослой чорниці (Vaccinium myrtillus). Загальне поняття про користь дикорослої чорниці почало формуватися ще під час Другої світової війни, коли деякі британські та американські льотчики їли чорницю для поліпшення зору.. У 90-х роках минулого століття навколо дикоростучої чорниці почався бум, особливо в Японії, саме завдяки її корисним властивостям. В результаті проведених в той час досліджень японських, американських, а потім і європейських вчених, отримано багато інформації про користь чорниці, зокрема для зору. Мова спочатку йшла про дикороси, але позитивний інформаційний шлейф автоматично торкнувся і чорниці високорослої. Адже в англійській мові обидві ягоди називаються blueberry. Про останні ягідні тренди читайте в ексклюзивному інтерв’ю з Іриною Кухтіною, президентом Ягідної асоціації.

Що потрібно, щоб побудувати ефективний салатний бізнес? Ольга та Віталій Шкрібляки, які вирощують салати вже 7-й рік, кажуть, що … любов. Любов до культури, яку вирощуєш, і до людей, для яких працюєш. Решта — справа техніки і маркетингу. Детальніше – у нашій рубриці «Історії успіху».

Пільгова підписка

Зміст випуску