Ви питаєте – ми відповідаємо. Продовжуємо публікувати відповіді на земельні питання, що надійшли на нашу лінію «Земельна консультація».
Питання:
Чи можна на землі сільськогосподарського призначення відведеної під городництво, вирощувати кущі малини та суниці?
Чи можна на землі сільськогосподарського призначення відведеної для ОСГ, спорудити тунельні парники для вирощування суниці та посадити горіхові дерева?
Земельні ділянки для городництва за класифікацією є землями сільськогосподарського призначення. Земельні ділянки для городництва за типом сільськогосподарських угідь є ріллею. Тому на землях для городництва дозволені ті види діяльності, що й дозволені для земель с/г призначення. Дані земельні ділянки призначені для вирощування рослинницької сільськогосподарської продукції (картопля, баштанні та інші овочеві/ ягідні культури). Таким чином, на земельних ділянках для городництва вирощувати кущі малини та суниці – можна!
Категорія - городництво не передбачає масового вирощування багаторічних насаджень. Для вирощування багаторічних насаджень необхідно використовувати землі для садівництва!
Відповідно до ст. 36 ЗК, на земельних ділянках, наданих для городництва, закладання багаторічних плодових насаджень, а також спорудження капітальних будівель і споруд не допускається. На земельних ділянках, наданих для городництва, можуть бути зведені тимчасові споруди для зберігання інвентарю та захисту від непогоди. Після закінчення строку оренди зазначеної земельної ділянки побудовані тимчасові споруди підлягають знесенню власниками цих споруд за їх рахунок.
Для інформації:
Землями сільськогосподарського призначення визнаються землі (відповідно до ст. 22 Земельного Кодексу України):
- надані для виробництва сільськогосподарської продукції
- здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності
- розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.
До земель сільськогосподарського призначення належать:
- сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);
- несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель інших категорій, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).
Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування:
- громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства;
- сільськогосподарським підприємствам - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
- сільськогосподарським науково-дослідним установам та навчальним закладам, сільським професійно-технічним училищам та загальноосвітнім школам - для дослідних і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства;
- несільськогосподарським підприємствам, установам та організаціям, релігійним організаціям і об'єднанням громадян - для ведення підсобного сільського господарства;
- оптовим ринкам сільськогосподарської продукції - для розміщення власної інфраструктури.
Відповідь було надано Приватним підприємством Legal Partner у рамках співробітництва з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва. З питаннями можна звертатися на комерційній основі за телефоном +38 068 291 18 44 та на пошту office@legalpartner.com.ua.
Маєте питання? Пишіть нам на Лінію по земельним консультаціям. Завантажуйте та замовляйте шаблони документів. Консультація безкоштовна для учасників проекту Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.