Ви питаєте – ми відповідаємо. Продовжуємо публікувати відповіді на земельні питання, що надійшли на нашу лінію «Земельна консультація».

Питання:
Чи можна на землі сільськогосподарського призначення відведеної під городництво, вирощувати кущі малини та суниці?
Чи можна на землі сільськогосподарського призначення відведеної для ОСГ, спорудити тунельні парники для вирощування суниці та посадити горіхові дерева?

Земельні ділянки для городництва за класифікацією є землями сільськогосподарського призначення. Земельні ділянки для городництва за типом сільськогосподарських угідь є ріллею. Тому на землях для городництва дозволені ті види діяльності, що й дозволені для земель с/г призначення. Дані земельні ділянки призначені для вирощування рослинницької сільськогосподарської продукції (картопля, баштанні та інші овочеві/ ягідні культури). Таким чином, на земельних ділянках для городництва вирощувати кущі малини та суниці – можна!

Категорія - городництво не передбачає масового вирощування багаторічних насаджень. Для вирощування багаторічних насаджень необхідно використовувати землі для садівництва!

Відповідно до ст. 36 ЗК, на земельних ділянках, наданих для городництва, закладання багаторічних плодових насаджень, а також спорудження капітальних будівель і споруд не допускається. На земельних ділянках, наданих для городництва, можуть бути зведені тимчасові споруди для зберігання інвентарю та захисту від непогоди. Після закінчення строку оренди зазначеної земельної ділянки побудовані тимчасові споруди підлягають знесенню власниками цих споруд за їх рахунок.

Для інформації:

Землями сільськогосподарського призначення визнаються землі (відповідно до ст. 22 Земельного Кодексу України):

До земель сільськогосподарського призначення належать:

Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування:


Відповідь було надано Приватним підприємством Legal Partner у рамках співробітництва з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва. З питаннями можна звертатися на комерційній основі за телефоном +38 068 291 18 44 та на пошту office@legalpartner.com.ua.


Маєте питання? Пишіть нам на Лінію по земельним консультаціям. Завантажуйте та замовляйте шаблони документів. Консультація безкоштовна для учасників проекту Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.