Ви питаєте – ми відповідаємо. Продовжуємо публікувати відповіді на земельні питання, що надійшли на нашу лінію «Земельна консультація».

Питання:
Як мені отримати пай, та чи взагалі я маю право на його отримання?

Право на земельну частку (пай) мають:

Таким чином, якщо Ви підпадаєте під категорію громадян зазначених вище, то можете за певних умов претендувати на отримання земельного паю.

Для реалізації права на земельну частку (пай), особа яка бажає отримати такий пай зобов’язана підтвердити наявність такого права.

Основним документом, що посвідчує право особи на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською радою) державною адміністрацією.

У  випадку, якщо Ви маєте такий сертифікат – то відповідно маєте право на земельний пай.

Документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), також є:

Документом, що посвідчує право на земельну частку (пай) громадян України, евакуйованих із зони відчуження, відселених із зони безумовного (обов'язкового) або зони гарантованого добровільного відселення, а також громадяни України, що самостійно переселилися з територій, які зазнали радіоактивного забруднення, і які на момент евакуації, відселення або самостійного переселення були членами колективних або інших сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які проживають у сільській місцевості, є - трудова книжка члена колективного або іншого сільськогосподарського підприємства чи нотаріально засвідчена виписка з неї.

Для реалізації власного права на земельний пай особа має подати до відповідної сільської, селищної, міської ради заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).

Земельна частка (пай) виділяється її власнику в натурі (на місцевості), як правило, однією земельною ділянкою. За бажанням власника земельної частки (паю) йому можуть бути виділені в натурі (на місцевості) дві земельні ділянки з різним складом сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сінокоси або пасовища).

У разі подання заяв про виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) більшістю власників земельних часток (паїв) у межах одного сільськогосподарського підприємства відповідна сільська, селищна, міська рада приймає рішення про розробку проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).

Тобто, якщо Ви підпадаєте під категорію громадян, які дійсно мають право на земельну частку (пай), можете звертатися до органів місцевого самоврядування з відповідною заявою. В іншому випадку, Ви можете отримати земельну ділянку в рамках безоплатної приватизації земель!


Відповідь було надано Приватним підприємством Legal Partner у рамках співробітництва з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва. З питаннями можна звертатися на комерційній основі за телефоном +38 068 291 18 44 та на пошту office@legalpartner.com.ua.


Маєте питання? Пишіть нам на Лінію по земельним консультаціям. Завантажуйте та замовляйте шаблони документів. Консультація безкоштовна для учасників проекту Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.