На одному із семінарів з кооперації була презентована біорозкладна плівка: її переваги як екологічного матеріалу, сфери використання. Ірина Євтух, учасник Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), зацікавилася, але виявилася, що вартість такої мульчуючої плівки досить висока. Агрономи компанії “IMMER Group” погодилися на експеримент та надали для випробування 1 200 м екологічної плівки.

Ірина вперше серед виробників нашого регіону спробувала таку плівку для виробництва кавунів. Тож дослід розпочався в квітні. За свідченням Ірини, розсада кавунів почувається добре, і хоча спочатку сповільнила ріст, у порівнянні зі звичайною, скоро догнала у розвитку. Тож, сподіваємося на те, що біорозкладна плівка матиме свої особливі переваги, аби наші фермери зацінили, почали використовувати її частіше та відмовилися від поліетилену.

Нагадаємо, природним шляхом пластик розкладається на протязі від 100 до 500 років, тому, якщо не зменшити його виробництво, вся планета незабаром буде завалена використаними пакетами. Сьогодні пластик присутній у кожній квадратній милі океану, 100 000 тварин щорічно гинуть від таких забруднень. А вторинна переробка відходів розвинена слабо (через неї проходить всього 1 % поліетилену на планеті).