18 січня в м. Білгороді-Дністровському, а 26 січня в смт. Ширяєво бджолярі та юристи розробляли стратегію збереження бджіл.

[widgetkit id=461]

Голова Спілки Олександр Рябець розповів про умови співпраці, вимоги до пасіки та головне - поділився  планом дій на випадок потруєння бджіл внаслідок пестицидних обробок та умови для юридичного супроводу пасічників.

Що ж треба робити, якщо бджоли отруїли?

План дій на випадок отруєння бджіл пестицидами

У разі, якщо пасіка постраждала, і сталося отруєння бджіл, потрібно запропонувати керівнику сільгосппідприємства або його представнику на місці відшкодувати завдані збитки добровільно. Якщо ж він не погодиться, то пасічнику негайно слід починати процедуру зі збору доказів для майбутнього судового розгляду.

Необхідно терміново звернутися до сільського, селищного або міського голови з офіційною заявою про створення комісії для обстеження пасіки та поля, обробленого отрутохімікатами, відбору зразків для проведення дослідження.
До складу комісії обов'язково входять:

За результатами проведеної роботи, члени комісії складають акт і оформляють супровідні документи на відібрані зразки (підмор, продукти бджільництва, рослини та ін.).

Зразки відібраних проб підмору бджіл і продуктів бджільництва разом з супровідними документами для дослідження направляють до Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м Київ) і/або акредитовані лабораторії Держпродспоживслужби за місцем розташування.

Зразки відібраних рослин разом із супровідними документами, власник пасіки направляє в контрольно-токсикологічну лабораторію за місцем розташування:

Отримані звіти лабораторій будуть служити доказами причинно-наслідкового зв'язку між смертю бджіл і обробкою полів.