Основною метою було автоматизувати процеси виробництва: підвищити врожайність та продуктивність праці – знизити витрати часу та фізичні навантаження на працівників, зменшити собівартість товару та покращити його якість.

[widgetkit id=544]

За грантові кошти від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP подружжя придбало машину для формування парників на дугах та укладання плівки та машину для змотування мульчуючої плівки та системи крапельного поливу.

Навісна машина для формування парників (плівкових тунелів/тепличок) на дугах за один прохід встановлює в ґрунт дуги і накриває їх плівкою. Спеціальні напрямні пристрої розмотують і натягують плівку, в той час як бічні підгортачі прикопують краї плівки. Така технологія захищає та створює сприятливий мікроклімат для розвитку рослин і більш раннього дозрівання та надає можливість фермерам врятувати рослини від весняних приморозків та отримати дуже ранній урожай. На відміну від вирощування кукурудзи у відкритому ґрунті з парниками цього року вдалося зібрати врожай на 2-3 тижні раніше та отримати ціну, що перевищувала минулорічну майже в два рази: в цьому сезоні реалізовували продукцію по 7-10 грн. в порівнянні з минулорічною ціною, що становила 5 грн. Ключовою перевагою також є те, що дане обладнання дозволяє знизити витрати води на полив майже в два рази, адже під плівкою вода мало випаровується.

За цією технологією можна вирощувати практично всі ранні овочі, – розповідає Андрій Корнієнко. – В цьому році ми використовуємо її для цукрової кукурудзи, що вирощується на ділянці площею 1 га. На наступний рік плануємо також спробувати виростити баштанні. А машина для змотування мульчуючої плівки та системи крапельного поливу дозволяє швидко і якісно (99,9%) прибрати поліетилен з полів, одночасно формуючи бухти, зручні для транспортування в місця переробки вторсировини.

Вихід на новий рівень автоматизації та механізації процесів виробництва дало змогу виробникам знизити собівартість продукції та отримати додатковий прибуток, зекономити час та зусилля на встановлення та демонтаж парників та зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

Андрій та Ірина на цьому не зупиняються – невдовзі планують зайнятися ще й переробкою вирощеної продукції. Ознайомитися з асортиментом та придбати овочі можна в їх Магазині овочів з поля «Mega Vegan».