У компанії Андрія Тетью ще 7 років тому й назви не було. А зараз «Югторгсервіс» цілий рік постачає тисячі тон овочів до найбільших українських мереж супермаркетів. Це овочі від малих та середніх виробників, у яких немає можливості працювати з мережами напряму.

Цей бізнес побудували друзі. В 2014 році Андрій Тетью познайомився зі своїм майбутнім компаньйоном Олексієм Науменко та вирішив зайнятись продажем свіжих овочів та фруктів. Спочатку овочі закуповували у знайомих фермерів, орендували складське приміщення. Поступово почали розширятись. За перший рік роботи Андрій та Олексій побачили, що потрібно масштабувати бізнес, займатись більш серйозно. Тож в грудні 2014 року легалізували свій бізнес, почали вести продажі через офіційні договори.

Через те, що в нас був свій орендований склад, ми були дуже гнучкі й під попит й під цінову політику магазинів. Кожен день ми моніторили ціни на ринку, приймали замовлення від клієнтів. Згодом познайомились з дрібними фермерами з Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей. Ми почали робити в них замовлення й збільшували об’єм продажів. Придбали власний транспорт.

У 2016 році Андрій та його компаньйон заключили договір з переробними заводами в Одеській області й стали постачати на них дороблену продукцію: очищену цибулю, картоплю. Таким чином могли закуповувати у фермерів як перший так і другий сорт товару, тобто забирали все, без залишку. Така співпраця була більш вигідна як для фермерів так і для компанії «Югторгсервіс».

У компанії на той час було багато труднощів: потрібні були обігові кошти, не вистачало транспорту для перевезень замовлень й працездатне населення в регіоні почало від'їжджати за кордон на заробітки, створюючи нехватку робочої сили. Але основною перепоною для розвитку підприємства Андрія Тетью була відсутність власного облаштованого складу для більш тривалого зберігання продукції.

Придбавши за кредитні кошти складське приміщення в 2017 році, Андрій та його компаньйон вже не мали достатньо коштів для облаштування самого приміщення. Склад працював не на повну потужність, була задіяна тільки одна камера, інші поки були не придатні навіть для короткострокового зберігання продукції. Не було холодильного обладнання, дах приміщення потребував ремонту, тощо.

В той же час компанія «Югторгсервіс» продовжувала заключати нові договори, вести перемовини щодо імпорту та експорту продукції. Зупиняти бізнес не мало сенсу. Виробництво розширювалося пропорційно обсягу продажів. Щоб розвиватися та будувати тісні взаємовідносини з клієнтами, потрібен був свій склад. За півроку вже в своєму приміщенні збільшили обсяг продажів в чотири рази. Але щоб збільшити термін придатності продукції не вистачало холодильного обладнання.

У цей час ми укладали нові договори з новими магазинами і зростання продажів у нас було за рахунок того, що ми реагували на експорт і на імпорт плодоовочевої продукції. Коли був масовий експорт, ми вивозили продукцію на Румунію, Молдову, Білорусь, в найближчі країни. З урахуванням, що ми торговельна фірма, ми дуже швидко реагували на експорт і імпорт овочевої продукції і відразу починали з цим працювати.

В 2017 році на одному з семінарів Андрій Тетью познайомився з проєктом UHBDP, який поміг модернізувати склад, що дозволило йому збільшити обсяг продажів товарів. Андрій та його компаньйон Олексій розрахували всі витрати, склали бізнес план, згідно якому вони могли, придбавши якісне холодильне обладнання, збільшити об'єм продажів в декілька разів.

Деякий час спеціалісти проєкту UHBDP придивлялись і вивчали бізнес модель компанії «Югторгсервіс». Андрію було поставлено ряд показників, які він повинен були виконати, а саме: зростання закупівель, зростання продажів, збільшення кількості оформлених людей. Також «Югторгсервіс» повинні бути відкритими для дрібних фермерів, давати можливість фермерам відвідувати виробництво тощо.

Влітку, 2019 року, отримавши грантову допомогу від проєкту UHBDP, Андрій та його компаньйони закінчили ремонт складу. Обсяг продажів ТД «Югторгсервіс» у 2019 році склав 8 000 тон, за півроку 2020-го - понад 8 000 тон. 750 кв. метрів холодильних камер, 4 камери для короткострокового зберігання дозволяють зберігати та продавати 1200 тон овочів на місяць. Якщо п'ять років тому клієнти були готові купувати продукцію нижчої якості, то сьогодні стали більш вимогливими. Тож якісне холодильне обладнання та сучасне складське приміщення в повному обсязі дозволяють зберігати гарний товарний вид продукції.

Я розумів що це велика відповідальність, що наша фірма бере відповідальність перед проєктом у тому, що ми повинні в подальшому продавати значний обсяг овочів. До серпня ми працювали з раннім товаром, потім перейшли вже на осінні овочі і пізніше, коли ми здавали звіт за третій квартал, ми переконалися, що виконали все досить успішно. Ми збільшили обсяг продажів на 20-25%. Через те що в нас збільшилися обсяги продажів, ми найняли додатковий персонал.

Малому виробнику овочів і фруктів складно вийти на торгову мережу. А торгові мережі потребують регулярних поставок, які малі виробники не можуть забезпечити. «Югторгсервіс» успішно вирішує проблеми і перших, і других.

Агрегують овочі від малих виробників та сформовані торгові партії продають великим мережам, трейдерам, бюджетним установам.

Ми купуємо у виробників, як товар першого, так і другого сорту. Найголовніше, щоб продукція була смачною, свіжою і безпечною. Весь товар, який приходить на склад, ми відбираємо і віддаємо зразки в лабораторію для контролю якості.

В рамках проєкту UHBDP, навесні 2019 року, спільно з компанією "Пан Білан" Андрій Тетью та його компаньйони підписали ряд аграрних розписок, які були виконані успішно. На сьогоднішній день компанія Андрія Тетью продовжує працювати з фермерами з Херсонської, Миколаївської й Одеської областей. Розширили лінійку продукції, яку продають в себе. Якщо раніше Андрій та його команда продавали лише борщовий набір, тепер значно розширили лінійку продукції. В зимовий сезон у наявності в компанії є селера, пекінська капуста, червона капуста, синя й біла цибуля, в загальному розширили на 5-7 позицій овочів. В літній сезон продають помідори, кабачки, огірки, редиску й молоду капусту.

На даний момент ми є вже, на мій погляд, самодостатньою компанією, яка має доступ до фінансових ресурсів. У нас є овердрафт, який дозволяє своєчасно, чітко розраховуватися з нашими постачальниками згідно з домовленістю. Ми допомагаємо дрібним виробникам в агрегації і збуті своєї вирощеної продукції.

Разом з проєктом Андрій Тетью продовжує навчання, регулярно відвідує заходи, присвячені сприянню розвитку бізнесу. Компанія «Югторгсервіс» є відкритою для відвідувань для фермерів-клієнтів проєкту. Така співпраця дозволяє фермерам знайти нові ринки збуту своєї продукції, а Андрію та його команді знайти нових партнерів для закупівлі якісних овочів.

В нас давно було в планах розвинути свою діяльність, але самостійно ми б не могли б це зробити так швидко. Проект UHBDP дозволив нам у короткий строк зайняти саме ту нішу, в якій нам максимально комфортно працювати й розвиватись. У нас є можливості як доставити товар, так і забрати товар з будь-якої точки України. Ми плануємо вдосконалити процес сортування та пакування товарів. В найближчому майбутньому плануємо розширення асортименту товару і присутність у всіх магазинах України. Ми також хочемо просувати українські фрукти і овочі на світові ринки.

Історія

Промо