[widgetkit id=389]

- В Україні намітилася тенденція: все більше сільгоспвиробників переходять на органічне землеробство. У нашій країні діє 17 організацій, які проводять органічну сертифікацію, тому ця тенденція зберігається, думаю, що вона буде збільшуватися, - підкреслив консультант.

Дмитро Кравцов розповів, що один з грантоотримувачів UHBDP культивує високопродуктивні сорти малини та планує для вирощування ягід застосовувати тунельні технології, які захищають рослини від негативного впливу навколишнього середовища: перепаду температури, граду, зливи, спеки. Використання високопродуктивних гібридів є важливим моментом в економічній діяльності.

Спікер звернув увагу студентів на складові сталого сільського господарства:

- Все починається з якості ґрунту, її фізичних, хімічних і біологічних факторів. Фізичний фактор: якщо ґрунт ущільнений, то на ньому складно що-небудь посіяти та виростити. Хімічний фактор: якщо в ґрунті надлишок якихось добрив, то рослина буде також погано себе почувати, як і при їх нестачі. Біологічний фактор: якщо ми внесли занадто велику дозу засобів захисту рослин, то вбили біоту й отримали не ґрунт, а субстрат.

Дмитро Кравцов також познайомив студентів з інноваційними розробками в області агрономії, суть яких полягає в дбайливому ставленні до природи.