[widgetkit id=567]

За цей час студенти та студентки мали можливість відвідувати найкращі агропідприємства регіону під час днів практичної підготовки, працювати у провідних господарствах та отримувати стипендію від UHBDP у рамках програми «Агроінтернатура», отримати нову робітничу професію, писати наукові роботи, грати у бізнес-ігри, проходити тренінги та багато іншого. Викладачі організовували конкурси, проводили наукові конференції, друкували навчальні матеріали, збірки та статті.

У грудні 2020 року співробітництво з університетами добігло кінця, а 15 січня працівники UHBDP та вишів, а саме: Одеського державного аграрного університету, Одеського національного економічного університету, Миколаївського національного аграрного університету, Херсонського державного аграрно-економічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету – зібралися, щоб підбити підсумки багаторічної роботи та обмінятися досвідом.

- Для нас було важливо подолати розрив між теорією та практикою, освітою й виробництвом, аби підготувати майбутніх фахівців до вимог ринку. Всі університети отримали грантову допомогу від UHBDP. Так, у Мелітополі завдяки гранту з’явилась навчальна пасіка, у Херсоні – метеостанція та лабораторія, у Миколаєві – пасіка та метеостанція, в Одесі – теплиця та відкрита ділянка для вирощування овочів. Ми сподіваємося, що це обладнання буде корисним в учбовому процесі ще не один рік, - сказала Наталія Жигальцова, координатор партнерських відносин UHBDP.

Протягом 6 років зусилля Проекту були спрямовані на підвищення якості підготовки кадрів. В результаті співробітництва Проекту з університетами в Миколаївському та Таврійському вишах з’явилися нові робочі професії: бджоляр  та плодоовочівник. Проект використовував різні ресурси, аби розширити можливості навчальних програм. Для студентів таких спеціальностей, як агрономія, садівництво та виноградарство, захист і карантин рослин, екологія, економіка, маркетинг та інші збільшена кількість практичних занять, покращено навчальні матеріали, надруковано 46 книг, проводились зустрічі з виробниками. Впроваджені в учбову програму нові дисципліни: організація бізнесу в різних сферах діяльності; кон'юнктура ринку, основи бізнесу, економіка і організація підприємницької діяльності, рослинництво, агрометеорологія, плодоовочівництво, економіка і організація аграрного бізнесу, технологія консервування плодів та овочів, товарознавство плодових товарів. У співробітництві з Проектом проведено близько 400 подій, які відвідали більше 10 000 студентів, це - лекції, семінари, наукові конференції, тренінги, круглі столи, дні практичної підготовки, бізнес-ігри та інше. Учасниками програми «Агроінтернатура» стали 308 студентів, які отримали стипендію та можливість стажування та набуття короткострокового робочого досвіду на 113 підприємствах півдня України .

- Все те, що ви робили, це не просто важливо, це необхідно! - підкреслив під час зустрічі Дмитро Ніколаєв, менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, дякуючи представникам вишів за співробітництво. - Ми живемо у дуже конкурентному середовищі: конкурують між собою студенти, конкурують вищі навчальні заклади, багато студентів навчаються за кордоном, і мені здається, що потрібно інвестувати в наші навчальні заклади, в наших викладачів, у матеріальну базу освіти. Це дозволить розвиватися молоді саме в нашій країні.

Усі представники університетів: Марія Осіпова, Ірина Іщенко, Олександр Біліченко, Олександр Аверчев та Геннадій Подшивалов запевнили, що зв’язки, налагоджені завдяки Проекту між вишами та з бізнесом, стануть фундаментом для нового витка розвитку агроосвітньої справи.

 Найоб’єктивнішу відмітку, звичайно, дають самі учасники подій - студенти. Мар’яна, студентка Миколаївського національного аграрного університету, каже, що вдячна за можливість самореалізуватися в процесі навчання, підвищити свою кваліфікацію й отримати практичні знання та досвід!  А найголовніше, завдяки всім отриманим знанням, з'являється величезне бажання зробити особистий внесок у розвиток аграрного сектора Півдня України!