Більш того, 25% клієнтів та клієнток з тих, що вже мають у власності землю, в найближчі роки збираються збільшити свій земельний банк шляхом купівлі нових ділянок, а серед тих, у кого немає у власності землі, 18% мають намір її придбати. 70% респондентів готові купувати землю за власні кошти та заощадження, а 27% очікують на спеціальні програми від влади.

Майже половина респондентів негативно відноситься до відкриття ринку землі. Такої думки дотримуються як ті, у кого є земля, так і ті, у кого її немає. Зареєстрований бізнес сприймає відкритий ринок землі більш оптимістично, так, 38% респондентів підтримують відкриття ринку, тоді як серед ОСГ та незареєстрованого бізнесу лише 22% підтримують земельну реформу. Спостерігається різниця у сприйняті ринку землі й серед жінок та чоловіків. Так, 30% чоловіків підтримують відкритий ринок землі, тоді як серед жінок лише 17% позитивно сприймають земельну пертурбацію.

{loadmoduleid 423}

60% клієнтів та клієнток UHBDP володіють землею сільськогосподарського призначення, а ще у 10% опитуваних землею володіють члени родини. І 72% з тих, хто володіє землею, впевнені, що їх земля документально оформлена правильно та внесена у необхідні реєстри, а 20% в цьому не впевнені.

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва створив сервіс «Земельна консультація UHBDP», і з 15.02 по 12.03.2021 року аграрії можуть поставити запитання по землі за телефоном +38 094 902 60 45 або залишити на сайті та отримати відповідь юриста. Консультації безоплатні!

Поставити питання

Нагадаємо, UHBDP – проєкт міжнародної технічної допомоги, що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA). Зараз учасниками Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) є більше 30 тисяч виробників півдня України.