Вони можуть бути включені у склад пестицидів або додаватися у робочий розчин безпосередньо “на полі”. Які бувають ад’юванти та як їх застосовувати — розглянемо у цій статті.

За своїм функціональним призначенням ад’юванти поділяють на активатори та модулятори. Ад'юванти-активатори зазвичай змінюють властивості суміші, щоб допомогти пестициду проникнути в тканини або захистити їх. Найбільш типовими ад'ювантами-активаторами є поверхнево-активні речовини, емульгатори, масла і солі амонію. Модулятори включають в себе кондиціонери для води, контроль дрейфу, сумісні агенти, підкислювачі та піногасники. Допоміжні ад'юванти можуть впливати на збільшення площі обприскування пестицидів, проникнення, розмір крапель та інші характеристики, що мають вирішальне значення для ефективної роботи суміші.

Наведемо для прикладу кілька ад’ювантів і яку дію вони надають:

Як застосовувати ад'юванти:

  1. Переконайтеся, що ваш ад'ювант не є фальсифікованим. Перш ніж придбати ад’ювант перевірте його у базі зареєстрованих агрохімікатів, наприклад на greenval.org
  2. Деякі пестициди потребують певних типів ад'ювантів (перевірте етикетку продукту і використовуйте тільки правильний тип).
  3. Існують неіонні поверхнево-активні речовини (без електричного заряду), аніонні поверхнево-активні речовини (негативний заряд) і катіонні поверхнево-активні речовини (позитивний заряд).
  4. Неіоногенні продукти, в основному, використовуються з системними продуктами в садівничих культурах для сприяння проникненню. Катіонні, в основному, призначені для цілей гербіцидів.
  5. Не рекомендується змінювати аніонний або катіонний тип поверхнево-активної речовини, якщо рекомендується використовувати неіонний тип. Для ягідних культур найбільш переважними є неіонні типи.
  6. Перевіряйте етикетки з ад'ювантами ретельно, також як і етикетки з пестицидами. Слід переконатися, що ад'ювант підходить для врожаю, цільового шкідника, для вашого обладнання і, звичайно ж, пестициду, який ви плануєте використовувати.
  7. Деякі пестициди мають додаткові обмеження на вибір продукту при використанні ад'юванта. Щоб обмежити ризик для навколишнього середовища, в деяких випадках рекомендується знизити рівень пестицидів при використанні ад'юванта.
  8. Багато пестицидних продуктів вже містять ад'ювант, що зменшує необхідність їх додавання. Якщо пестицид правильно підібраний для вашої культури, використання розкидачів вологи може не дати кращого поширення або покриття. Швидше, це може збільшити стік, зменшити осад і навіть серйозно пошкодити цільові рослини.
  9. Використовуйте тільки допоміжні речовини, що виготовлені для використання в садівництві. Не використовуйте промислові продукти або предмети домашнього вжитку з пестицидами, тому що це може призвести до негативних наслідків.