Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA), вже декілька років працює над об’єднанням виробників, зараз у базі проекту є понад 60 таких груп. Усі групи, з якими працюють спеціалісти UHBDP, можуть претендувати на допомогу. Особлива увага приділяється тим групам, в яких більшу кількість учасників складають жінки.

Ця грантова програма допоможе групам закласти основи для стійкого розвитку та допоможе їм бути краще підготовленими до несподіваних та несприятливих подій, включаючи спалахи COVID-19, наслідком яких є розрив традиційних зв’язків, зменшення доступу до традиційних ринків збуту, економічні обмеження тощо.

Отже, на що саме можна отримати грошову підтримку:

- Програма має стати не просто джерелом грантової підтримки, а й стимулом для покращення роботи, подальшого розвитку, стабільності та стійкості об’єднань виробників, - каже Дмитро Ніколаєв, менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. - Групи потребують не тільки технічної допомоги, а й покращення бізнес-планування та організації процесів, пов’язаних з реалізацією продукції, покращення продуктивності через запровадження нових технологій.

Тривалість конкурсу – 5 місяців, протягом яких 20 груп-претендентів із загальної кількості груп пройдуть навчання та отримають нові знання, навички за різними напрямами: від агрономії до збуту, відчують себе справжньою організацією, здатною працювати разом та йти до кінцевої мети.

Групи будуть оцінюватись за різними критеріями, але всі проекти мають бути спрямовані на допомогу всім учасникам групи, тобто користь від запровадження ініціативи мають отримати всі виробники, що входять до складу групи.

На першому етапі планується відібрати 10 переможців, що отримають фінансування від Проекту.